Autorzy petycji, wśród których znaleźli się m. in. Tomasz Sakiewicz – redaktor naczelny Gazety Polskiej i Dorota Kania – szefowa Telewizji Republika piszą m. in.:

„Dr Piotr Bernatowicz jest historykiem sztuki, krytykiem i kuratorem. W latach 2006-2013 prowadził ogólnopolski magazyn o sztuce „Arteon”, a w latach 2014-2017 z sukcesami kierował Galerią Miejską „Arsenał” w Poznaniu. W 2017 roku wygrał rozpisany przez Prezydenta Miasta Poznania konkurs na prowadzenie Galerii w kolejnej kadencji. Mimo wygranego konkursu, nie został powołany na to stanowisko. W ubiegłym tygodniu Minister Kultury, Prof. Piotr Gliński nominował dra Piotra Bernatowicza na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Nominacja dra Piotra Bernatowicza na dyrektora CSW Zamek Ujazdowski spotkała się z zagorzałym sprzeciwem części liberalno-lewicowych mediów, w tym głównie związanych z grupą rozrywkowo-medialną Agora S.A. Argumentem wytaczanym przez te środowiska jest właśnie prawicowy i konserwatywny światopogląd dra Piotra Bernatowicza. (…)

My niżej podpisani wyrażamy sprzeciw wobec dyskryminowania osób o prawicowych i konserwatywnych poglądach przy obejmowaniu stanowisk publicznych. Brane pod uwagę powinny być tylko kwalifikacje merytoryczne oraz doświadczenie wymagane do sprawowania danego stanowiska”.

Pod petycją podpisało się już ponad 2 tysiące osób. Zachęcamy do podpisywania jej tutaj:

https://citizengo.org/pl/174793-poparcie-dla-dra-piotra-bernatowicza