Elżbieta Chojna-Duch: "Przyjęłam propozycję zostania sędzią Trybunału Konstytucyjnego"

"Przyjęłam propozycję zostania sędzią Trybunału Konstytucyjnego" - powiedziała prof. Elżbieta Chojna-Duch. Dodała, że będzie strzegła zasad praworządności i demokratycznego państwa prawa.

Zdjęcie ilustracyjne
By Adrian Grycuk - Own work, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79389074

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział dziś, że w piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch.3 grudnia 2019 r. kończą się kadencje trzech sędziów TK: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara.

"Przyjęłam propozycję i jako prawnik i nauczyciel akademicki, czuję się zaszczycona"

- powiedziała Chojna-Duch.

Zapewniła, że jeśli parlament zaakceptuje jej kandydaturę, to będzie "strzegła zasad praworządności i demokratycznego państwa prawa".

"Jako specjalista od finansów publicznych będę dbała o interesy gospodarcze państwa. Zapewniam, że będę sędzią niezależnym w apolitycznym organie, podobnie jak przez sześć lat byłam w Radzie Polityki Pieniężnej"

- podkreśliła.

Elżbieta Chojna-Duch to prawniczka, która w latach 2002-2007 wchodziła w skład kolegium Najwyższej Izby Kontroli, od 1994 do 1995 i od 2007 do 2010 (z rekomendacji PSL) pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów. W latach 2010-2016 była członkinią Rady Polityki Pieniężnej.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Elżbieta Chojna-Duch #Trybunał Konstytucyjny

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo