TVP pokaże serialową wersję "Kamerdynera" Filipa Bajona

„Kamerdyner” Filipa Bajona zadebiutował w Telewizji Polskiej we Wszystkich Świętych. Jak poinformował prezes TVP Jacek Kurski, film przyciągnął przed telewizory prawie 3 mln widzów. W sezonie zimowym telewizja publiczna pokaże również serialową wersję "Kamerdynera".

"Kamerdyner" to wyreżyserowana przez Filipa Bajona inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia 

Akcja filmu rozpoczyna się w 1900 roku, gdy na świat przychodzi grany przez Sebastiana Fabijańskiego Mateusz Krol. Kaszubski chłopiec po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Syn wieśniaczki dorasta u boku Marity, swojej rówieśniczki, córki von Kraussów (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się uczucie, na tle którego dzieje się historia. [polecam:

"Kamerdyner" to opowieść rozpisana na kilkadziesiąt lat, podczas której wędrujemy przez m.in. pierwszą wojnę światową, odzyskanie przez Polskę niepodległości i walkę o miejsce Kaszub na mapie odrodzonego kraju, a później m.in. drugą wojnę światową oraz próbę eksterminacji Kaszubów przez okupantów niemieckich w ramach tzw. zbrodni w Piaśnicy, w ramach której zginęło między 12 a 14 tys. Kaszubów, wielu przedstawicieli inteligencji oraz kilka tysięcy chorych psychicznie zwożonych ze szpitali Rzeszy i okupowanej Polski.

1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych "Kamerdyner" zadebiutował w Telewizji Polskiej. Jak poinformował Jacek Kurski, film Bajona przyciągnął przed telewizory prawie 3 miliony widzów. Prezes TVP zapowiedział też emisję serialowej wersji "Kamerdynera".

 

 

 

 

 


Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

#Filip Bajon #Kamerdyner #TVP #Jacek Kurski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo