Barbara Wołczacka-Trojan (rocznik 1956) pochodzi z Dolnego Śląska. A ściślej biorąc ze Zgorzelca, z którego wyjechała jako młoda dziewczyna. Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że w latach 70. przeprowadziła się do Warszawy i jako księgowa (z wykształcenia jest ekonomistką) pracowała w Sadzie Wojewódzkim w Warszawie i Prokuraturze Wojewódzkiej w Warszawie, w latach 80. zaś zaczęła pracę w Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ, a następnie trafiła do Urzędu Dzielnicy Ochota, w którym pracuje do dziś. Wiedza o jej szerokich znajomościach w kierownictwie Platformy Obywatelskiej (nie tylko stołecznej) jest powszechna wśród obecnych i byłych polityków PO. Z ramienia dzielnicy Ochota zasiada w Radzie Seniorów, jest także członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WISE.

To właśnie dzięki jej znajomościom do Platformy Obywatelskiej i stołecznego samorządu trafił najpierw Artur W., który był prezesem państwowej firmy Naftor w czasach rządów PO-PSL, a następnie kolejno skarbnikiem PO na Ochocie, wiceburmistrzem Bielan, a ostatnio burmistrzem Włoch.

W ostatnich wyborach samorządowych mandat radnego uzyskał Rafał Trojan, przyrodni brat Artura W. Fakt pokrewieństwa jest owiany tajemnicą – nie wiedzą o tym w samorządzie we Włochach, a kandydat (czyli Rafał Trojan) nie chwalił się tym pokrewieństwem podczas kampanii.

Więcej w poniedziałkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”