Lubnauer wtrąca swoje trzy grosze ws. prezydenckiego wyścigu. „Wybór dla KO jest najtrudniejszy...”

/ / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Przyszłoroczne wybory prezydenckie rozgrzewają wyobraźnię publicystów i polityków. Co ciekawe, pewna na dzień dzisiejszy jest zaledwie jedna kandydatura – obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy. Kto jest po drugiej stronie barykady? Tusk, Kidawa-Błońska, Trzaskowski, Bodnar, Kosiniak-Kamysz, Biedroń, Zandberg, Braun, Wilk… Nazwiska się mnożą, lecz wciąż brakuje jasnych deklaracji. Do „kotła niepewności” postanowiła dorzucić swoją myśl Katarzyna Lubnauer, jedna z liderów Koalicji Obywatelskiej.

Żeby wygrać wybory prezydenckie, nie wystarczy być dzisiaj kandydatem formacji politycznej. Trzeba być kandydatem szerokiego porozumienia. I do takiego szerokiego porozumienia chciałbym wezwać wszystkie siły polityczne” – mówił dziś po zakończonej Radzie Naczelnej PSL lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. W tym samym wystąpieniu zadeklarował swoją gotowość do bycia twarzą opozycji w prezydenckim wyścigu.

Niedługo później poseł PO Izabela Leszczyna uderzyła w inicjatywę Koalicji Polskiej, zarzucając politykom PSL brak roztropności. 

Cieszę się, że Kosiniak-Kamysz zdołał odbudować swoją pozycję w PSL, jednak, gdy przedstawiciel partii, która uzyskała 8,5 proc. poparcia, kreuje się na kandydata całej opozycji, to staje się trochę niepoważny 

- oceniła polityk Koalicji Obywatelskiej.

Słowne przepychanki i licytowanie się kolejnymi deklaracjami ws. wyborów prezydenckich pochłaniają środowiska opozycyjne do cna. Po kolei... 

Na Lewicy niezmiennie panuje trio Czarzasty, Zandberg i Biedroń, wciąż bez wyraźnego faworyta do rozpoczęcia prezydenckiej kampanii.
Konfederacja zapowiada przeprowadzenie prawyborów i wyłonienie kandydata spośród nawet tych, którzy nie przynależą do ugrupowania.
Polskie Stronnictwo Ludowe (czy szerzej Koalicja Polska) uznało w niedzielę, że o ile wypada wystawić „naturalną kandydaturę” w postaci Kosiniak-Kamysza, nie wypada jeszcze jej przesądzać.
Z kolei Koalicja Obywatelska usiłuje przeczekać listopad do jasnej deklaracji Donalda Tuska ws. ewentualnego startu.

Niepewności się mnożą, rozwiązań jak na lekarstwo. Jedna z liderów KO Katarzyna Lubnauer postanowiła wprowadzić jeszcze większy galimatias. Przekonana o licznej reprezentacji kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta, natychmiast podcina skrzydła politycznym rywalom. W twitterowym wpisie swoją analizę rozbiła na dwa punkty. Jak wskazuje w pierwszym z nich, „żaden blok nie zrezygnuje ze swojego kandydata na Prezydenta w I turze”. Gdy już mogłoby się wydawać, że liczy na konkurencję w nadchodzących wyborach, czytamy punkt nr 2.

Wybór dla Koalicji Obywatelskiej jest najtrudniejszy, bo kandydat KO ma jako jedyny szansę na zwycięstwo z PAD

- torpeduje plany innych ugrupowań.

 ​​​​​​

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump chwali sukcesy USA. "Boom gospodarczy, jakiego świat wcześniej nie widział"

Donald Trump / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Prezydent USA Donald Trump wykorzystał rozpoczęcie dorocznego Światowego Forum Gospodarczego w Davos na wychwalanie sukcesów gospodarczych swego kraju.

Trump, który uczestniczy po raz drugi w spotkaniu przywódców politycznych i biznesowych w Davos w Szwajcarii, oznajmił, że ostatnie porozumienia handlowe z Chinami i Meksykiem są wzorcowe dla XXI wieku.

- Czas na sceptycyzm zakończył się

 - powiedział amerykański prezydent i podziękował biznesmenom za powrót inwestycji i zakładów przemysłowych do USA.

Trump przypomniał zebranym, co mówił w Davos przed dwoma laty, na początku swojej prezydentury. "Powiedziałem wam, że zapoczątkowaliśmy wielki powrót Ameryki.

- Dziś z dumą ogłaszam, że Stany Zjednoczone przeżywają boom gospodarczy, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział

- oświadczył

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts