Wypadek w Kielcach. Auto uderzyło w przystanek! Są ranni

Niedostosowanie prędkości do warunków jazdy wstępną przyczyna zdarzenia, do którego doszło dziś po południu w Kielcach. Auto uderzyło tam w przystanek autobusowy, dwie osoby trafiły do szpitala.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. pixabay.com

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach sierż. szt. Karol Macek powiedział, że o kwalifikacji tego zdarzenia jako wypadek lub kolizja zdecyduje opinia biegłego sądowego, który określi obrażenia poszkodowanych. Do szpitala trafili dwaj mężczyźni: 67-latek, który czekał na przystanku i 26-letni pasażer samochodu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 14.00. Według wstępnych ustaleń 26-letni kierujący autem marki Dodge, jadąc ulicą Leśniówka w kierunku ul. Posłowickiej, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem.

Auto uderzyło w drzewo, od którego odbiło się, uderzając w wiatę przystankową, gdzie siedział 67-letni mężczyzna. Odniósł on liczne obrażenia, ale przytomny trafił do szpitala. Do szpitala przewieziono także 28-letniego pasażera osobówki. Kierującemu nic się nie stało. Policja poinformowała, że mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Według policji kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jak zauważył Macek – chwilę przed zdarzeniem padał drobny deszcz. Wobec sprawcy nie zastosowano środków zapobiegawczych.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wypadek #Kielce

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo