Największa cyfrowa biblioteka techniczna pobiła rekord! Ma już 5 milionów publikacji

zdjęcie ilustracyjne / Pexels; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore, jedna z największych na świecie kolekcji literatury technicznej w zakresie inżynierii, informatyki i powiązanych technologii, pobiła nowy rekord: w obszernej kolekcji dostępnych jest 5 milionów publikacji.

Autorzy z wszystkich zakątków świata, tak w świecie naukowym i branżowym, coraz chętniej wybierają IEEE do publikowania badań, co gwarantuje dostępność treści na temat wschodzących technologii użytkownikom IEEE Xplore.

Jest to ważny kamień milowy dla IEEE, naszej platformy cyfrowej IEEE Xplore i wszystkich, którzy pokładają zaufanie w IEEE co do zapewnienia dostępu do najważniejszych wyników przyspieszających prowadzenie badań.
- skomentował José Moura, prezes i główny dyrektor wykonawczy IEEE.

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore cieszy się niesamowitym wzrostem. Co roku dodawanych jest tam średnio około 250 000 nowych dokumentów odzwierciedlających najnowsze przełomy w wiodących technologiach na rzecz naszych użytkowników.

Źródłem rozwoju kolekcji jest także dodanie nowych opcji otwartego dostępu dla autorów w IEEE Xplore. Biblioteka zapewnia coraz więcej opcji i możliwości wyboru wspierających pracę naukową oraz potrzeby wszystkich autorów i badaczy, niezależnie od tego, czy wolą publikować w tradycyjnych publikacjach naukowych z abonamentem, czy w publikacjach z otwartym dostępem.

IEEE jest także globalnym liderem pod względem inżynierii elektrycznej, informatyki i innych powiązanych dziedzin, publikując najczęściej cytowane magazyny naukowe i organizując wiele wiodących konferencji. Kolekcja internetowa biblioteki obejmuje treści z około 200 czasopism i magazynów naukowych IEEE, ponad 1800 corocznych konferencji, ponad 1200 aktywnych standardów technologicznych, 400 kursów e-learningowych i 4000 e-booków. Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore publikuje około 20 000 nowych artykułów każdego miesiąca i liczy ponad 5 milionów unikatowych gości co miesiąc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Kosiniak-Kamysz musi zmądrzeć, zagłosuję na Kidawę". Nowa wyborcza deklaracja Wałęsy

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Kosiniak u mnie przegrał wszystko! On musi doświadczenia nabrać, żeby zmądrzał politycznie! Wybieram zatem mniejsze zło, wybieram Kidawę-Błońską, ona byłaby najlepszym prezydentem z tych kandydatów, którzy są - powiedział były prezydent Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

W opublikowanej dziś rozmowie z "Super Expressem" Lech Wałęsa wskazał, że jego zdaniem najlepiej w roli prezydenta sprawdziliby się Andrzej Olechowski lub Waldemar Pawlak.

Natomiast z tych kandydatów, którzy prawdopodobnie wystartują w wyborach, wybierze "mniejsze zło". "I będzie to Małgorzata Kidawa-Błońska. Ma najwięcej doświadczeń, rodzinnych, i innych, i z tego punktu widzenia byłaby najlepsza" - powiedział Wałęsa.

Na poparcie byłego prezydenta nie może liczyć Władysław Kosiniak-Kamysz. "U mnie przegrał wszystko! Podaję mu rękę, pomagam, a on mnie w nosa za to? Kosiniak musi doświadczenia złapać, żeby zmądrzał politycznie" - powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Super Express, Gazeta Polska


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl