Autorzy z wszystkich zakątków świata, tak w świecie naukowym i branżowym, coraz chętniej wybierają IEEE do publikowania badań, co gwarantuje dostępność treści na temat wschodzących technologii użytkownikom IEEE Xplore.

Jest to ważny kamień milowy dla IEEE, naszej platformy cyfrowej IEEE Xplore i wszystkich, którzy pokładają zaufanie w IEEE co do zapewnienia dostępu do najważniejszych wyników przyspieszających prowadzenie badań.
- skomentował José Moura, prezes i główny dyrektor wykonawczy IEEE.

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore cieszy się niesamowitym wzrostem. Co roku dodawanych jest tam średnio około 250 000 nowych dokumentów odzwierciedlających najnowsze przełomy w wiodących technologiach na rzecz naszych użytkowników.

Źródłem rozwoju kolekcji jest także dodanie nowych opcji otwartego dostępu dla autorów w IEEE Xplore. Biblioteka zapewnia coraz więcej opcji i możliwości wyboru wspierających pracę naukową oraz potrzeby wszystkich autorów i badaczy, niezależnie od tego, czy wolą publikować w tradycyjnych publikacjach naukowych z abonamentem, czy w publikacjach z otwartym dostępem.

IEEE jest także globalnym liderem pod względem inżynierii elektrycznej, informatyki i innych powiązanych dziedzin, publikując najczęściej cytowane magazyny naukowe i organizując wiele wiodących konferencji. Kolekcja internetowa biblioteki obejmuje treści z około 200 czasopism i magazynów naukowych IEEE, ponad 1800 corocznych konferencji, ponad 1200 aktywnych standardów technologicznych, 400 kursów e-learningowych i 4000 e-booków. Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore publikuje około 20 000 nowych artykułów każdego miesiąca i liczy ponad 5 milionów unikatowych gości co miesiąc.