Największa cyfrowa biblioteka techniczna pobiła rekord! Ma już 5 milionów publikacji

zdjęcie ilustracyjne / Pexels; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore, jedna z największych na świecie kolekcji literatury technicznej w zakresie inżynierii, informatyki i powiązanych technologii, pobiła nowy rekord: w obszernej kolekcji dostępnych jest 5 milionów publikacji.

Autorzy z wszystkich zakątków świata, tak w świecie naukowym i branżowym, coraz chętniej wybierają IEEE do publikowania badań, co gwarantuje dostępność treści na temat wschodzących technologii użytkownikom IEEE Xplore.

Jest to ważny kamień milowy dla IEEE, naszej platformy cyfrowej IEEE Xplore i wszystkich, którzy pokładają zaufanie w IEEE co do zapewnienia dostępu do najważniejszych wyników przyspieszających prowadzenie badań.
- skomentował José Moura, prezes i główny dyrektor wykonawczy IEEE.

Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore cieszy się niesamowitym wzrostem. Co roku dodawanych jest tam średnio około 250 000 nowych dokumentów odzwierciedlających najnowsze przełomy w wiodących technologiach na rzecz naszych użytkowników.

Źródłem rozwoju kolekcji jest także dodanie nowych opcji otwartego dostępu dla autorów w IEEE Xplore. Biblioteka zapewnia coraz więcej opcji i możliwości wyboru wspierających pracę naukową oraz potrzeby wszystkich autorów i badaczy, niezależnie od tego, czy wolą publikować w tradycyjnych publikacjach naukowych z abonamentem, czy w publikacjach z otwartym dostępem.

IEEE jest także globalnym liderem pod względem inżynierii elektrycznej, informatyki i innych powiązanych dziedzin, publikując najczęściej cytowane magazyny naukowe i organizując wiele wiodących konferencji. Kolekcja internetowa biblioteki obejmuje treści z około 200 czasopism i magazynów naukowych IEEE, ponad 1800 corocznych konferencji, ponad 1200 aktywnych standardów technologicznych, 400 kursów e-learningowych i 4000 e-booków. Biblioteka cyfrowa IEEE Xplore publikuje około 20 000 nowych artykułów każdego miesiąca i liczy ponad 5 milionów unikatowych gości co miesiąc.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Grupiński chwali Schetynę

Zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33562116

  

To nie była zła kadencja, Grzegorz Schetyna nie tylko odbudował nasze poparcie, ale także zbudował trzy koalicje – powiedział w Poznaniu szef wielkopolskiej PO i b. przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Rafał Grupiński.

W sobotę w całej Polsce odbywają się wybory przewodniczącego PO. Głosowanie ma charakter powszechny - prawo udziału w nim ma ok. 9,4 tys. działaczy PO. Kandydatów na nowego szefa jest czterech: szef klubu KO Borys Budka, wiceszef PO Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz i senator Bogdan Zdrojewski. Obecny lider PO Grzegorz Schetyna 3 stycznia ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Przewodniczący wielkopolskiego regionu PO Rafał Grupiński zapytany przez dziennikarzy o podsumowanie rządów Grzegorza Schetyny w partii podkreślił, że bilans jego osiągnięć nie jest zły, choć "niesatysfakcjonujący do końca" ze względu na zdobytą przez PiS większość w Sejmie.

"To nie była zła kadencja, naprawdę. Pamiętając o punkcie wyjścia cztery lata temu, kiedy rzeczywiście po przegranych wyborach parlamentarnych mieliśmy taki +dołek+ wyborczy, Grzegorz Schetyna nie tylko odbudował nasze poparcie na poziomie 25-27 proc. w tej chwili, ale także zbudował trzy koalicje"

– powiedział Grupiński.

Szef wielkopolskiej PO, wymieniając Koalicję Obywatelską utworzoną w wyborach samorządowych, Koalicję Europejską i Koalicję Obywatelską stworzoną przed wyborami parlamentarnymi, podkreślił wynik osiągnięty przez opozycję w wyborach do Senatu. "Schetyna zbudował koalicję do Senatu, która zakończyła się zwycięstwem" – stwierdził.

Grupiński nie chciał zdradzić, na kogo oddał swój głos w wyborach partyjnych. "Bez wątpienia jest dwóch faworytów – Tomasz Siemoniak i Borys Budka" – powiedział.

Poproszony o ocenę Borysa Budki jako przewodniczącego klubu KO przyznał, że miał on "trudny początek".

"Niestety rzadko odbywają się teraz posiedzenia Sejmu. Następne posiedzenie będziemy mieli dopiero za miesiąc. W istocie widać wyraźnie, że PiS nie chce Sejmu pracującego, co najwyżej forsującego tego typu katastrofalne ustawy dla porządku prawnego, jak chociażby +ustawa kagańcowa+, więc w tym przypadku ta praca klubu musi być formowana między posiedzeniami Sejmu. Musimy być aktywni cały czas"

– zaznaczył.

"Cóż, mieliśmy dwie wpadki, tak to można nazwać. Ale miały je też inne kluby. Trzeba też pamiętać, że matematyka w tym przypadku jest bezwzględna i kwestia pomyłki w głosowaniu skutkuje wygraną na pół godziny, średnio, można powiedzieć. Bo PiS się formuje, ściąga ministrów i wygrywa głosowanie w następnym ruchu na szachownicy"

– przyznał polityk.

Dodał, że głównym celem PO powinno być obecnie zwycięstwo Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich. "A potem (trzeba - PAP) doprowadzić do rozpadu obozu PiS-u, co - myślę - przyświeca dzisiaj już wielu Polkom i Polakom. Dlatego, że kiedy słyszę, jak Putin zaczyna swoimi atakami wzmacniać taki obronny nacjonalizm w Polsce, to zaczynam się naprawdę niepokoić o Rzeczpospolitą i o to, co Kaczyński z nią robi" – powiedział Grupiński.

Głosowanie (w godz. 10-18) odbywa się za pośrednictwem kart wyborczych w 190 partyjnych komisjach wyborczych.

Nieoficjalne wyniki wyborów szefa PO mają być znane już w sobotę wieczorem. Jeśli w głosowaniu żaden z kandydatów nie otrzyma ponad 50 procent głosów, 8 lutego będzie druga tura, z udziałem dwóch kandydatów, którzy otrzymali najwyższe poparcie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts