W kozim rogu

  

W prosty sposób udało się do kosza wyrzucić wszystkie opowieści totalnej opozycji o rzekomych problemach z bezstronnością i wiarygodnością Sądu Najwyższego. Otóż wystarczyło, by SN odrzucił protest wyborczy PiS.

Decyzję sądu poprzedziły publiczne wypowiedzi polityków opozycji, m.in. Władysława Kosiniaka-Kamysza, który raczył wezwać sędziów do odrzucenia wniosku Prawa i Sprawiedliwości i stwierdził, że będzie to test wiarygodności dla w części nowego składu SN. Oczywiście zdaniem polityków systemu III RP tylko w przypadku odrzucenia wniosku PiS sąd może być wiarygodny, gdyby zaś zajął stanowisko przeciwne, byłby rzecz jasna sądem upartyjnionym, PiS-owskim itp. Ta wprost i bez żadnego zażenowania wyrażona presja na sędziów przez polityków opozycji i groźba deprecjonowania statusu tej instytucji powinna wywołać skandal. Oczywiście nie wywołała, bo mechanizm skandalu w takich przypadkach jest neutralizowany przez media postkomuny i jej ekspertów. Zatem zdaniem opozycji Sąd Najwyższy przeszedł test wiarygodności. Ale tym samym nie sprawdziły się jej zapowiedzi, że reforma wymiaru sprawiedliwości uzależnia sądy od władzy. I tak oto opozycja znów zapędziła się w kozi róg.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts