Polscy prokuratorzy kontynuują czynności w Smoleńsku

Przedstawiciele polskiej Prokuratury Krajowej kontynuują czynności procesowe w Smoleńsku, związane z oględzinami wraku samolotu Tu-154M. Nie podano szczegółów prac, które według nieoficjalnych informacji potrwają do końca tygodnia.

zdjęcie ilustracyjne
faktysmolensk.pl

W zeszłym tygodniu Prokuratura Krajowa zapowiedziała, że prokuratorzy z Zespołu Śledczego nr 1 będą prowadzić w Smoleńsku, wspólnie ze specjalistami, zaplanowane czynności procesowe. Rosyjski Komitet Śledczy poinformował w poniedziałek, że prace prowadzone będą „z zastosowaniem zdjęć i nagrań wideo” i „przy udziale” przedstawicieli Komitetu. Komitet podał w oświadczeniu, że śledczy rosyjscy „dopuścili polską komisję” do kolejnych oględzin wraku.

Według nieoficjalnych informacji celem wizyty jest wykonanie badań, które za niezbędne uznali amerykańscy eksperci współpracujący z polskimi śledczymi. To druga wizyta przedstawicieli PK w Smoleńsku w tym roku; poprzednia odbyła się w maju, a jeszcze wcześniejsza - jesienią 2018 roku.

Obie te wizyty były efektem realizacji wniosków o pomoc prawną, kierowanych przez zespół śledczy nr 1 PK do rosyjskiej Prokuratury Generalnej. W pracach w Smoleńsku uczestniczyli za każdym razem prokuratorzy i technicy kryminalistyczni. Z komunikatów strony rosyjskiej przed poprzednimi wizytami wynikało, że śledczy i kryminolodzy rosyjscy prowadzą oględziny wraku w obecności polskich przedstawicieli, a rezultaty wszystkich działań procesowych mają być przekazane polskiej stronie zgodnie z procedurami prawnymi.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Smoleńsk #prokuratorzy

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo