Kradli tożsamość i pieniądze. Wpadła grupa 800 hakerów! Ślady ich działalności prowadzą do...

zdjęcie ilustracyjne / kalhh; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Oszustwa, hackerstwo, kradzież tożsamości, pranie pieniędzy, nielegalny hazard – to tylko część działalności prężnie działającej grupy hakerów. Mongolska policja w stołecznym Ułan Bator zatrzymała 800 osób i skonfiskowała setki komputerów oraz kart SIM w ramach dochodzenia w sprawie grupy cyberprzestępczej.

Policja przeprowadziła przeszukania i dokonała zatrzymań we wtorek. Wcześniej w sprawie prowadzono przez dwa miesiące śledztwo. Zatrzymani są obywatelami Chin.

Przyglądamy się tej sprawie.
- oznajmił szef mongolskiego wywiadu Gerel Dorżpalam.

Jak się okazuje wszyscy zatrzymani przybyli do Mongolii na podstawie 30-dniowych wiz turystycznych.

Ambasada Chin w Ułan Bator w oświadczeniu przekazała, że będzie współpracować w tej kwestii z mongolską policją.

Reuters przypomina, że w ubiegłym miesiącu ponad 300 Chińczyków oskarżonych o udział w nielegalnym hazardzie online i innych przestępstwach zostało aresztowanych przez filipińskie władze imigracyjne, wspierane przez wojsko. Według władz wielu Chińczyków nie miało pozwoleń na pracę, a nawet paszportów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zaniechaj wyjść w wyższe partie Tatr! Będzie wiać z prędkością nawet 165 km/h

/ zdjęcie ilustracyjne/ fot. Aleksander Mimier

  

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiaty tatrzańskiego wydał w piątek IMGW. W Tatrach porywy wiatru osiągają prędkość do 165 km na godzinę – podał dziś dyżurny Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego na Kasprowym Wierchu.

W Tatrach panuje zamieć, a temperatura na szczytach wynosi około siedem stopni mrozu. W Zakopanem w piątek po południu wiatr zaczął przybierać na sile. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godz. 19.

Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego oznacza, że wiatr może powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania.

Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów pogodowych i dalszego rozwoju sytuacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl