Posłowie Konfederacji stawiają twarde warunki w Sejmie. Chcą... siedzieć blisko mównicy!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz, Zbigniew Kaczmarek / Gazeta Polska

  

W Sejmie odbyło się spotkanie konsultacyjne z przedstawicielami kół i klubów parlamentarnych. Temat - "niezwykle poważny", czyli... miejsca siedzące na sali plenarnej. Okazuje się, że nawet w takiej sprawie posłowie nie potrafią dojść do porozumienia. Na propozycję dotyczącą usadzenia w Sejmie nie zgadza się Konfederacja. Dlaczego? Bo posłowie tego koła chcą... mieć blisko do mównicy!

Dziś szef koła Konfederacji Jakub Kulesza powiedział dziennikarzom, że Konfederacja podczas tych konsultacji przekazała swe uwagi. Pytany, czy prawdą jest - jak napisała "Rzeczpospolita" - że posłom Konfederacji zaproponowano miejsca po prawej stronie sali sejmowej, ale w ostatnich rzędach, Kulesza zadeklarował, że jego ugrupowanie na pewno nie zgodzi się na propozycję, aby jej posłowie siedzieli "w tylnych ławach Prawa i Sprawiedliwości".

"To by bardzo źle wyglądało. Mamy 11 rzędów na sali plenarnej, mamy 11 posłów, i nie ma żadnego powodu, aby posłów Konfederacji sadzać w oślej ławce"

- stwierdził Kulesza.

Inny z polityków Konfederacji, lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki podkreślił, że jego ugrupowanie chce..."takie miejsca, żeby mieć blisko do mównicy", bo posłowie Konfederacji zamierzają w "dużo i aktywnie przemawiać". Pytany, czy prawicowa partia przystałaby na miejsca po lewej stronie, Winnicki stwierdził, że w Sejmie kończącej się kadencji miejsca przydzielono według liczebności klubu poselskiego, a nie według "parytetu ideowego".

"Kto, gdzie siedzi, jest drugorzędne. Najważniejsze jest to, żeby móc sensownie wypowiadać się w debacie sejmowej"

- dodał.

Jeden z posłów Konfederacji chce miejsca blisko mównicy, inny - nie chce siedzieć za Prawem i Sprawiedliwością. Zanim posłowie doszli do rozpatrywania poważnych problemów, pokłócili się o błahostkę. Co na to Kancelaria Sejmu?

"Za nami pierwsze spotkanie konsultacyjne i organizacyjne, które nie miało charakteru oficjalnego. Kancelaria Sejmu przedstawiła pewne sugestie, do których część z naszych partnerów zgłosiła zastrzeżenia. Przed nami kolejne rozmowy. Kancelaria Sejmu na pewno będzie poszukiwała porozumienia w tej sprawie. Niewykluczone są nowe propozycje"

- poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

Pytany, kiedy będzie następne spotkanie w tej sprawie, Grzegrzółka stwierdził, że w przyszłym tygodniu. Być może wtedy ostatecznie wyjaśni się, czy dla posłów liczy się to, gdzie siedzą, czy to nad czym debatują.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump spotkał się z rosyjskim szefem MSZ. Jednym wpisem na Twitterze zburzył narrację Ławrowa

/ Twitter/@realDonaldTrump

  

Prezydent Donald Trump ostrzegł szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa przed próbami ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w USA – brzmi komunikat wydany przez Biały Dom po wtorkowym spotkaniu polityków. Dodano, że lider USA wezwał Rosję do rozwiązania konfliktu z Ukrainą.

Trump przyjął we wtorek Ławrowa w Białym Domu. Po spotkaniu nie było wspólnej konferencji prasowej, prezydent USA udał się po nim na wiec wyborczy w Pensylwanii.

Podczas późniejszej konferencji prasowej w rosyjskiej ambasadzie w Waszyngtonie Ławrow zaprzeczył, że rozmawiał z Trumpem o ingerencji w wybory.

[polecam:http://niezalezna.pl/301275-ukraina-i-rosja-konstruktywnie-w-kwestii-gazu-a-co-z-donbasem-putin-nie-zmienia-stanowiska]

Po rozmowie z Ławrowem Trump zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z Gabinetu Owalnego ze stojącym obok niego rosyjskim szefem MSZ.

Właśnie miałem bardzo dobre spotkanie z ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem i przedstawicielami Rosji. Dyskutowaliśmy o wielu sprawach, w tym handlu, Iranie, Korei Północnej, traktacie INF, kontroli zbrojeń nuklearnych i ingerowaniu w proces wyborczy. Czekam na kontynuację naszego dialogu w bliskiej przyszłości

- napisał przywódca USA.

Wcześniej we wtorek sekretarz stanu Mike Pompeo ostrzegł Ławrowa przed podejmowaniem przez Rosję prób ingerencji w wybory prezydenckie w USA w przyszłym roku. "Jeśli chodzi o ingerencję w nasze sprawy wewnętrzne, powiedziałem jasno, że to niedopuszczalne" - oświadczył Pompeo na wspólnej konferencji prasowej. W odpowiedzi rosyjski minister zakwestionował oskarżenia, jakoby Kreml ingerował w poprzednie wybory w USA.

 [polecam:http://niezalezna.pl/301116-te-slowa-macrona-wywolaly-prawdziwa-burze-propozycje-francji-leza-w-interesie-rosji-slychac]

Podczas pierwszej od dwóch lat wizyty Ławrowa w Waszyngtonie szefowie dyplomacji USA i Rosji rozmawiali m.in. o traktacie o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF), Chinach, denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego, konflikcie w Syrii i sytuacji na Ukrainie.

Media w USA uznają wtorkowe rozmowy z Ławrowem w amerykańskiej stolicy za kontrowersyjne. Wskazują, że w ten sam dzień Demokraci ogłosili dwa artykuły impeachmentu prezydenta związane z aferą ukraińską. Trumpowi zarzuca się w nich nadużycie władzy przez wywieranie presji na władze w Kijowie oraz utrudnianie pracy Kongresu.

W poniedziałek w Paryżu zakończył się szczyt w formacie normandzkim. We francuskiej stolicy doszło do pierwszego spotkania między prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Ławrow oświadczył w USA, że "szczegółowo poinformował" stronę amerykańską o przebiegu wydarzeń w Paryżu
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl