Policja udaremniła ustawkę przed meczem

Małopolscy i podkarpaccy policjanci zapobiegli tzw. ustawce pseudokibiców, do której mogło dojść przed wtorkowym meczem Pucharu Polski pomiędzy Resovią Rzeszów i Lechem Poznań – poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

zdjęcie ilustracyjne
policja.pl

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej w Krakowie otrzymali od kolegów z Poznania i Rzeszowa informację, że w Małopolsce grupy chuliganów związanych ze Stalą Stalowa Wola i Stalą Rzeszów zamierzają wykorzystać okazję do konfrontacji z kibolami Lecha Poznań, którzy podróżowali busami autostradą A4.

Policjanci na autostradzie A4 wypatrzyli i zatrzymali wytypowane dwa busy, a pasażerów skontrolowali. W ich bagażu znaleziono koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Potem, już pod nadzorem policjantów prewencji, pesudokibice odjechali na mecz.

W tym samym czasie policjanci Tarnowa śledzili kibiców Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się do lasu w rejonie miejscowości Łopoń.

- Tam na drodze polnej prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej. Na widok policjantów mężczyźni podjęli bezskuteczną próbę ucieczki

– powiedział Gleń.

Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibole w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie.

W działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#policja #ustawka #pseudokibice

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo