Co z tym sportowym renesansem? Trzaskowski wycofuje się z remontu stadionu Polonii

"To tak jakby odwołać remont własnego domu, bo goście na imprezach źle się w nim zachowywali" - napisał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz na temat decyzji stołecznego ratusza o wstrzymaniu zaplanowanego remontu obiektu Polonii Warszawa. To ciąg dalszy sportowych perypetii Rafała Trzaskowskiego, który najpierw obiecał "renesans sportowych klubów Warszawy", a następnie prezentuje działania zmierzające do... jesieni średniowiecza.

Michał Listkiewicz i stadion na Marymoncie
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Wreszcie wygrałem jakiś zakład. Przewidziałem, że obietnice renowacji stadionu warszawskiej Polonii to przedwyborcza ściema. Ratusz rakiem się wycofał, zwalając winę na klub. To tak jakby odwołać remont własnego domu, bo goście na imprezach źle się w nim zachowywali.

- napisał były prezes PZPN w "Super Expressie".

Ten sam numer wycięto wszystkim, poza Legią, stołecznym klubom, nihil novi 

- dodał

Listkiewicz skomentował w ten sposób decyzję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który tuż po wyborach zdecydował się wstrzymać remont obiektu Polonii Warszawa. Budowa miała ruszyć w 2021 r., ale...

W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań - brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego – m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A.

- napisano w komunikacie.

Odbudowa warszawskiej Skry i Polonii była jedną z obietnic Rafała Trzaskowskiego w kampanii samorządowej w 2018 r. Druga część wypowiedzi Michała Listkiewicza dotyczy także obiektów Sarmaty i Skry Warszawa.

Niedawno o obietnicach prezydenta Trzaskowskiego, danych podczas debaty na stadionie Legii Warszawa, przypomniał znany dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski. Od dwóch lat jest on także działaczem sportowym, związanym z grającym w niższych ligach klubem KTS Weszło Warszawa. Jego zespół rozgrywał mecze na stadionie na Marymoncie, stąd Stanowski dobrze orientuje się w sytuacji mniejszych stołecznych klubów.

Panie Prezydencie Trzaskowski, dokładnie rok temu powiedział Pan: "Będziemy walczyli o renesans klubów takich jak Marymont czy Sarmata". Chciałbym zapytać, jak postępuje ten renesansowy projekt? Stadion Marymontu właśnie zamknięto, Sarmata gra na Bemowie... Dzieje się coś?

- zapytał na Twitterze Stanowski. Jedyną odpowiedzią na jego wołanie okazało się być wycofanie miasta z pomocy Polonii.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter, dumastolicy.pl

 

#Michał Listkiewicz #Krzysztof Stanowski #Polonia Warszawa #Marymont Warszawa #Sarmata Warszawa

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo