Podczas roboczego śniadania w Hadze Rutte wyraził uznanie dla polskich żołnierzy, którzy przed 75 laty uczestniczyli w walkach o wyzwolenie Holandii. Podkreślał też obecne partnerstwo Polski i Holandii oraz fakt, że oba kraje skorzystały na europejskiej integracji.

"Mamy wiele kluczowych tematów do omówienia, w tym brexit, zmianę klimatu, jednolity rynek i przyszły budżet UE. O wielu z tych spraw myślimy podobnie"

– powiedział Rutte.

Duda podkreślił dobre relacje Polski i Holandii "na niwie politycznej i na niwie gospodarczej". "Inwestycje holenderskie są ogromne, mam nadzieję, że będą rosły także inwestycje polskie w Holandii" - powiedział.

"Na pewno będziemy rozmawiali o wspólnym rynku gospodarczym, o kwestiach związanych z wolnością świadczenia usług, świadczenia pracy, także o problemach związanych z brexitem, które w tej chwili zaprzątają głowę nas wszystkich”

– mówił prezydent.

„W tym kontekście nie sposób pominąć kwestii przyszłego europejskiego budżetu, wieloletnich ram finansowych, ich kształtu, tego, jakie środki zostaną skierowane na politykę spójności, na Wspólną Politykę Rolną, w jaki sposób będziemy starali się poprawić warunki ochrony klimatu, to w tej chwili najbardziej palące europejskie kwestie" – dodał.