Nie czekam na „Szczerość” Tuska

  

„Pisanie nie jest moją pasją. Polska jest moją pasją” – mówił Donald Tusk przed wydaniem swojej książki „Solidarność i duma”. To było jednak w 2005 r., a owa książka zajmuje dziś miejsce w koszach na makulaturę obok takich dzieł, jak słynny „Koniec PiS u” autorstwa Michała Kamińskiego i Andrzeja Morozowskiego, którzy w 2012 r. triumfalnie wieszczyli rychły upadek partii Jarosława Kaczyńskiego. Dlaczego to przypominam?

Dlatego że choć Tusk przekonywał, iż „pisanie nie jest jego pasją”, to 12 grudnia ma się ukazać kolejna książka byłego premiera. Rzecz wyjdzie pod zastanawiającym tytułem: „Szczerze”. Nie mam za bardzo złudzeń, że tytuł będzie miał coś wspólnego z zawartością. Gdyby tak było, Tusk musiałby się wytłumaczyć z tak wielu spraw, że zamiast zapowiadanych kilkuset stron musiałby spisać swoją spowiedź w jakiś wielotomowy leksykon (mniej więcej od „Amber Gold” do „zamach smoleński”). Po co więc ta książka? Cóż, chodzi o zwrócenie na siebie uwagi mainstreamowych mediów i danie przyczynku do mnożenia kolejnych spekulacji co do startu w wyborach prezydenckich. A szczerość byłego premiera? Pozostaje liczyć, że w sprzyjających okolicznościach się do niej zmusi.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts