Niemcy zapomnieli zmienić czas

W nocy z soboty na niedzielę zmieniliśmy czas z letniego na zimowy, dzięki czemu mogliśmy spać o godzinę dłużej. 27 października nad ranem wskazówki zegarów cofnięto z godz. 3.00 na godz. 2.00. Tak też miał zrobić niemiecki operator kolejowy Deutsche Bahn… lecz zapomniał, co zdezorientowało pasażerów na dworcu w Monachium.

Główna stacja kolejowa w Monachium
By FloSch - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=24183

W całej Unii Europejskiej wróciliśmy do czasu zimowego w ostatnią niedzielę października. Na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.

Kłopoty ze zmianą czasu miał Deutsche Bahn. Przewoźnik zapomniał cofnąć wskazówki zegarów na głównym dworcu w Monachium. Przyczyniło się to do sporego zamieszania wśród podróżnych – podał niemiecki portal internetowy Der Westen.

Deutsche Bahn zapewniała, że zmiana czasu odbędzie się bez problemów. Podkreślano, że to „rutynowe” zadanie dla firmy. Przewoźnik informował, że w całych Niemczech przestawionych zostanie 120 tys. zegarów na dworcach, w biurach, biletomatach, systemach informacyjnych i bezpieczeństwa. Dodano, że pociągi będą kursowały punktualnie.

Na dworcu w Monachium ta „rutynowa” zmiana czasu nie przebiegła tak jak powinna. Rozkłady wskazywały spóźnienie każdego pociągu o co najmniej godzinę.

„Uwaga, niektóre zegary stacji nie zostały dostosowane do zmiany czasu”

– informowano na monitorach na stacji.

 

 Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

 

#zmiana czasu #Niemcy #Monachium #rozkład jazy #pociag

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo