Gość redaktor Katarzyny Gójskiej, nowo wybrany poseł Krzysztof Sobolewski opowiedział o planach na najbliższą przyszłość. Pytany o funkcję marszałka Senatu poinformował o planowanych działaniach Prawa i Sprawiedliwości.

Czas gra na naszą korzyść. Jest czas na rozmowy, na przekonanie - być może - niektórych senatorów ze strony opozycyjnej, albo nie do końca opozycyjnej. Czas gra na naszą korzyść, gdyż ci senatorowie niezależni, albo nawet z Koalicji Obywatelskiej, widzą co się dzieje w Polsce i być może będą chcieli coś w Polsce zmienić. A zmienić można tylko będąc u władzy

- powiedział Sobolewski.

Szumne rzucenie legitymacją przez panią Sylwię Spurek, pokazuje, że nie dzieje się dobrze na lewicy. 

- dodał, opisując aktualną kondycję opozycji.

W tej chwili w senacie jest remis, a może z tego być pat. Może być tak, że marszałek senior będzie musiał prowadzić obrady trochę dłużej, niż do pierwszej próby wyboru marszałka.

- przewiduje Krzysztof Sobolewski.

Katarzyna Gójska zapytała przewodniczącego Komitetu Wykonawczego PiS o jego zdanie na temat zapowiadanych zmian w regulaminie Senatu. Politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali, że szykują projekt jego zmian, który utrudniałby odwołanie marszałka i zmianę regulaminu. Odtąd nie wystarczyłaby zwykła większość głosów, by tego dokonać, ale większość 3/5 głosów.

To są spekulacje prasowe w tej chwili. Żeby zmienić regulamin Senatu, opozycja musiałaby mieć większość w tym Senacie, a do tego długa droga i wątpię, aby zakończyła się happy endem.

- odparł Sobolewski.

Następnie dyskusja przeniosła się na temat kampanii prezydenckiej, która powoli się rozpoczyna. O ile PiS ma jasnego kandydata, jego konkurencja jest w bardziej zagmatwanej sytuacji.

Z naszej strony kandydatem będzie obecny prezydent Andrzej Duda, jeśli będzie chęć z jego strony. Czekamy na to, by stało się to oficjalnie. Po drugiej stronie, do dzisiaj przypuszczałem, że temat Donalda Tuska jest nieaktualny. Uważam że zapowiedź wydania książki o tytule oksymoronie "Donald Tusk. Szczery", jest zapowiedzią "zgłaszam się, jestem gotowy"

- zdradził Krzysztof Sobolewski

Dyskutowano również o przedstawicielach innych partii politycznych, planach Lewicy i PSL na wystawienie swoich kandydatów, oraz pomysłach na kandydatów nie związanych dotąd oficjalnie z żadną partią polityczną.

Pojawiają się też nazwiska spoza polityki - pani noblistka Olga Tokarczuk, pan Jurek Owsiak. Kiedyś mieliśmy też zapowiedź kandydowania dziennikarza, Tomasza Lisa. Co do opozycji, im gorzej tam, tym dla nas lepiej

- wyznał poseł PiS.

Pan Donald Tusk zapowiedzią tej książki lekko wrzucił kamyczek do ogródka opozycji, przypominając się. Przypuszczam, że grudniowa decyzja Tuska, nie będzie dotyczyć tylko książki...

- dodał.