Przyznano Świętokrzyskie Anioły Dobroci

/ https://www.swietokrzyskie.pro

  

Świętokrzyskie Anioły Dobroci, statuetki dla osób i instytucji najbardziej zaangażowanych w działalność na rzecz ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, wręczono w Kielcach.

Ideą nagród przyznanych po raz piętnasty przez samorząd województwa świętokrzyskiego jest zwrócenie szczególnej uwagi na osoby angażujące się w pomoc rodzinom w trudnej sytuacji oraz na instytucje pomocy i integracji społecznej, a także organizacje pozarządowe realizujące innowacyjne projekty pomocowe.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie i wyróżnienie osób, instytucji i organizacji szczególnie zaangażowanych w działania na rzecz osób i rodzin dysfunkcyjnych, ubogich, niezaradnych życiowo, starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych.

W kategorii indywidualnej przyznano dwie równorzędne nagrody.

Nagrodzono wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół "Nasz Dom" w Piekoszowie Ewę Sałaj.

Sałaj uhonorowano za wieloletnią działalność w zakresie rehabilitacji i wparcia dla osób po wypadkach komunikacyjnych, nieszczęśliwych skokach do wody i upadkach z wysokości. Organizuje obozy szkoleniowe i spotkania integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Jest też inicjatorką turnusów rehabilitacyjnych z elementami aktywnej integracji.

Laureatka, która porusza się na wózku inwalidzkim, opisywała, odbierając nagrodę, że 27 lat temu uległa wypadkowi i po tym wydarzeniu musiała nauczyć się życia na nowo.

"Otrzymałam dużo dobroci, wsparcia i serdeczności. Mam poczucie, że przez całe życie powinnam oddawać tę dobroć, ten dług. Dzięki dobrym ludziom wyszłam z domu"

– podkreśla Sałaj, dziękując za wyróżnienie.

Nagrodzono także dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich Urszulę Przygodzką za "wielopłaszczyznowa pomoc oraz wsparcie dla osób i rodzin znajdujących się w kryzysie – szczególnie rodzin dotkniętych przemocą domową i uzależnieniami".

W kategorii zespołowej nagrodę przyznano Rodzinnemu Domowi Dziecka w Kielcach, prowadzonemu przez Annę i Edwarda Zwieruchów. Od 2000 r. przyjęli oni do stworzonego domu i wychowali 23 skrzywdzonych przez los dzieci.

Osoby i instytucje nominowane do nagrody uhonorowano wyróżnieniami.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski podkreślił, że kapitule nagrody bardzo trudno było rozstrzygnąć, komu przyznać statuetki. "Osób, które zasługują w naszym województwie na taki tytuł, jest więcej" – dodał.

Przewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego Andrzej Pruś zaznaczył, że osoby i instytucje zajmujące się pomocą społeczną "służą tym, którzy czekają na pomoc", a o którą bardzo często sami nie potrafią poprosić.

Świętokrzyskie Anioły Dobroci po raz pierwszy przyznano w 2005 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Dramatyczne sceny w Paryżu! Dziennikarz postrzelony w twarz trafił do szpitala. WIDEO

zamieszki w Paryżu / twitter.com/screenshot/@lucas_rtfrance

  

W światowych agencjach, a także w mediach społecznościowych pojawiło się wiele filmów relacjonujących dzisiejsze protesty "żółtych kamizelek". W przeciwieństwie do zwykle bardzo lakonicznych komunikatów francuskich władz, można w tych materiałach zobaczyć dramatyczne sceny. Na jednym z profili na Twitterze pojawił się film na którym widać postrzelonego w twarz dziennikarza.

Do starć z policją doszło m.in. w rejonie Placu Pigalle oraz Placu de Clichy na północy stolicy, gdzie palono opony. Interweniujący policjanci użyli tam gazu łzawiącego. Demonstrantów aresztowano w pobliżu Pól Elizejskich i Łuku Triumfalnego. Według komunikatów policji zatrzymano co najmniej 61 osób.

Demonstranci skandowali: „Jesteśmy tutaj, nawet jeśli Macron nie chce”, „Nigdy się nie poddamy”, „Chcemy żyć, a nie wegetować” oraz „Wszystkiego najlepszego”.

Na jednym z filmów opublikowanych w mediach społecznościowych widać postrzelonego w twarz dziennikarza, który prawdopodobnie stał się przypadkową ofiarą interwencji francuskiej policji. Żurnalista został ciężko ranny, mimo, że był wyposażony w kamizelkę kuloodporną, specjalny, oznakowany napisem "PRESS" strój i hełm z maską przeciwgazową. 

Światowe agencje publikują wstrząsające filmy z zamieszek we francuskiej stolicy.

Policja zabezpieczała restauracje, by manifestanci nie wynosili z nich krzeseł i stołów w celu wznoszenia barykad. W Paryżu odbyły się trzy manifestacje w różnych częściach miasta mimo formalnego zakazu prefekta policji.

Zamknięto kilkadziesiąt stacji metra, wstrzymano ruch na kilku liniach autobusowych i lokalnych pociągach RER. Na Placu Włoskim w Paryżu zdemolowane zostały centrum handlowe oraz placówka banku HSBC.

Dzisiejsze demonstracje odbyły się z okazji pierwszej rocznicy wyjścia na ulicę "żółtych kamizelek". Oprócz Paryża protestowano także w innych dużych miastach, w tym w Bordeaux, Lille, Lyonie, Marsylii, Nantes i Tuluzie. Francuskie służby nie podały dotychczas, ilu manifestantów demonstrowało w całym kraju.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl