Lewicowy odlot językowy! Posłanka Razem zaprasza na wieczorny program, w którym będzie... "gościnią"

Lewica niejednokrotnie już udowodniła, że na sercu leży jej parytet wśród… końcówek. Tym samym w Sejmie na przykład zasiadają politycy i… polityczki. Niedawno informowaliśmy o osobliwym wpisie na twitterowym profilu partii Razem. Dziś kolejna z posłanek ugrupowania wychodzi przed szereg. Zapowiadając udział w wieczornym programie, określa się mianem „gościnii(?)”.

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

W ubiegły czwartek nowo wybrani parlamentarzyści chwalili się w mediach społecznościowych świeżutkimi zaświadczeniami o wyborze na parlamentarzystów. Wśród nich znaleźli się też politycy Razem. Ich wpis na Twitterze wprawił internautów w zdumienie. 

"Udało się. Wszystko załatwione, podpisane, przyklepane. Razem ma sześć parlamentarzystek!"

- napisano na koncie partii Razem. 

Problem w tym, że na fotografii były tylko cztery kobiety i... dwóch panów. Nowi posłowie Razem to: Magdalena Biejat, Daria Gosek-Popiołek, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak, Adrian Zandberg i Marcelina Zawisza.

Kolejne słowotwórstwo przypisać można „polityczce” Lewicy Magdzie Biejat. Feministka, posłanka obecnej kadencji zapowiedziała na Twitterze swoją obecność w programie TVP Info „Minęła 20”. Szeroka praktyka autopromocji w sieci nie jest niczym nadzwyczajnym. Nie rozbawiłaby internautów, gdyby nie… osobliwa odmiana. Parlamentarzystka określiła się mianem „gościny”.

Komentujący pod wpisem bawią się w najlepsze. Trwa licytacja na coraz bardziej zmyślne określenia.

             

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

#Minęła 20 #Razem #lewica #Magda Biejat

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo