Kukiz nie ma czasu na ważne funkcje w Sejmie? Zaskakujące słowa lidera Kukiz'15

Zdjęcie ilustracyjne / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Władysław Kosiniak-Kamysz w miłych słowach mówi o Pawle Kukizie jako o potencjalnym przewodniczącym klubu parlamentarnego lub nawet wicemarszałku Sejmu. Dziś odpowiada Kukiz i... czar pryska. Dowiadujemy się, że do funkcji wicemarszałka Sejmu są w Koalicji Polskiej lepiej predysponowane osoby, a funkcja przewodniczącego klubu... zajmuje za dużo czasu!

W ubiegłym tygodniu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został zapytany, jak będzie się nazywał nowy klub, który tworzyć będzie PSL razem z Kukiz'15, odpowiedział, że razem z Kukizem chcieliby, aby w nazwie była Koalicja Polska, Kukiz'15 i PSL. Dopytywany, jaką rolę w nowym klubie mógłby pełnić Paweł Kukiz.

- Myślę, że Paweł Kukiz jest gotowy i może pełnić funkcję przewodniczącego klubu, czy wicemarszałka Sejmu. Na pewno on i pewnie z naszej strony też są na to gotowe osoby, ale chciałbym, żeby Paweł Kukiz też miał bardzo ważną rolę np. przewodniczącego czy wicemarszałka

- zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Do słów Kosiniaka-Kamysza odniósł się Paweł Kukiz.

- Cieszę się, że jestem ceniony przez naszego partnera z Koalicji Polskiej, ale z całą pewnością są wśród posłów Kukiz'15 czy PSL osoby bardziej niż ja predysponowane do pełnienia funkcji wicemarszałka

- powiedział.

Z kolei jeżeli chodzi o funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego, to Paweł Kukiz zasugerował, że... może nie mieć na to czasu. To niezwykle zaskakujące słowa, na które raczej niewielu polityków pozwoliłoby sobie w obliczu pogłosek o możliwym objęciu przez nich ważnych funkcji.

- Jeżeli chodzi zaś o funkcję przewodniczącego klubu, to z doświadczenia wiem, iż jest to zajęcie bardzo absorbujące czasowo, a ja wolę ten czas poświęcić na wyjazdowe spotkania z obywatelami, edukację społeczeństwa w zakresie obywatelskich praw, państwa obywatelskiego i obywatelskiego ustroju. Tak widzę swoją rolę w polityce, a do realizacji tych zadań nie są mi potrzebne żadne funkcje czy stanowiska

- dodał.

Przyznał, że decyzje dotyczące funkcji w klubie parlamentarnym Koalicji Polskiej w przyszłym Sejmie mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego list startowali także politycy Kukiz'15, otrzymało w wyborach do Sejmu 8,55 proc. głosów, co przełoży się na 30 mandatów w Sejmie. Pięć z nich otrzymali byli posłowie Kukiz'15: Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Jarosław Sachajko oraz Agnieszka Ścigaj i Paweł Szramka. Z rekomendacji Kukiz'15 do Sejmu dostał się z list PSL także Stanisław Żuk.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Ukraińskie miasto przygotowało 600 grobów dla możliwych ofiar koronawirusa

Położenie miasta Dniepr na Ukrainie / pixabay.com

  

Na cmentarzach w mieście Dniepr, w środkowej Ukrainie, wykopano 600 mogił dla możliwych ofiar koronawirusa. Mer Borys Fiłatow oświadczył w środę na Facebooku, że Dniepr przygotowuje się na najgorsze i chce w ten sposób podkreślić powagę sytuacji.

Do tych, do których nie dociera. Szykujemy się na najgorsze. Na terenie miejskich cmentarzy wykopano nie 400, a już 600 mogił dla możliwego pochówku zmarłych na koronawirusa

-  napisał na Facebooku Fiłatow. Dodał, że do pochówku zakupiono tysiąc plastikowych worków. Zapowiedział też m.in., że na pogrzebach na 10 metrach kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba.

Wypowiedź Fiłatowa cytują m.in. internetowa gazeta "Ukraińska Prawda" i agencja Unian.

W Dnieprze od 16 marca do 2 kwietnia zbadano 57 osób pod kątem zakażenia koronawirusem - przekazała Nadija Salnyk, dyrektor miejscowego centrum pomocy sanitarno-medycznej, cytowana przez lokalny portal Nasze Misto. Łącznie potwierdzono pięć przypadków zachorowań na Covid-19, trzy osoby czekają na wynik badania - poinformowała.

Dniepr zamieszkuje około miliona ludzi.

Zgodnie z danymi przekazanymi w czwartek rano przez ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego w kraju potwierdzono 804 przypadki zakażenia koronawirusem. 20 zainfekowanych osób zmarło, a 13 uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts