Kukiz nie ma czasu na ważne funkcje w Sejmie? Zaskakujące słowa lidera Kukiz'15

Władysław Kosiniak-Kamysz w miłych słowach mówi o Pawle Kukizie jako o potencjalnym przewodniczącym klubu parlamentarnego lub nawet wicemarszałku Sejmu. Dziś odpowiada Kukiz i... czar pryska. Dowiadujemy się, że do funkcji wicemarszałka Sejmu są w Koalicji Polskiej lepiej predysponowane osoby, a funkcja przewodniczącego klubu... zajmuje za dużo czasu!

Zdjęcie ilustracyjne
Marcin Pegaz/Gazeta Polska

W ubiegłym tygodniu prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz został zapytany, jak będzie się nazywał nowy klub, który tworzyć będzie PSL razem z Kukiz'15, odpowiedział, że razem z Kukizem chcieliby, aby w nazwie była Koalicja Polska, Kukiz'15 i PSL. Dopytywany, jaką rolę w nowym klubie mógłby pełnić Paweł Kukiz.

- Myślę, że Paweł Kukiz jest gotowy i może pełnić funkcję przewodniczącego klubu, czy wicemarszałka Sejmu. Na pewno on i pewnie z naszej strony też są na to gotowe osoby, ale chciałbym, żeby Paweł Kukiz też miał bardzo ważną rolę np. przewodniczącego czy wicemarszałka

- zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Do słów Kosiniaka-Kamysza odniósł się Paweł Kukiz.

- Cieszę się, że jestem ceniony przez naszego partnera z Koalicji Polskiej, ale z całą pewnością są wśród posłów Kukiz'15 czy PSL osoby bardziej niż ja predysponowane do pełnienia funkcji wicemarszałka

- powiedział.

Z kolei jeżeli chodzi o funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego, to Paweł Kukiz zasugerował, że... może nie mieć na to czasu. To niezwykle zaskakujące słowa, na które raczej niewielu polityków pozwoliłoby sobie w obliczu pogłosek o możliwym objęciu przez nich ważnych funkcji.

- Jeżeli chodzi zaś o funkcję przewodniczącego klubu, to z doświadczenia wiem, iż jest to zajęcie bardzo absorbujące czasowo, a ja wolę ten czas poświęcić na wyjazdowe spotkania z obywatelami, edukację społeczeństwa w zakresie obywatelskich praw, państwa obywatelskiego i obywatelskiego ustroju. Tak widzę swoją rolę w polityce, a do realizacji tych zadań nie są mi potrzebne żadne funkcje czy stanowiska

- dodał.

Przyznał, że decyzje dotyczące funkcji w klubie parlamentarnym Koalicji Polskiej w przyszłym Sejmie mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego list startowali także politycy Kukiz'15, otrzymało w wyborach do Sejmu 8,55 proc. głosów, co przełoży się na 30 mandatów w Sejmie. Pięć z nich otrzymali byli posłowie Kukiz'15: Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Jarosław Sachajko oraz Agnieszka Ścigaj i Paweł Szramka. Z rekomendacji Kukiz'15 do Sejmu dostał się z list PSL także Stanisław Żuk.

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Kukiz #Władysław Kosiniak-Kamysz #PSL #Kukiz'15

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo