Poselski nabytek PO, ten od brudnych trzewików, broni swojego honoru. Buty nawet wyczyścił!

/ https://twitter.com/f_sterczewski/status/1188440620752363521

  

Stał się bohaterem mediów za sprawą swojej ograniczonej wiedzy o Sejmie a sławy dodał mu jego nieco ekstrawagancki strój. Franciszek Starczewski (PO) - bo o nim mowa - po odebranie zaświadczenia o wyborze na posła przyszedł w brudnych adidasach. Teraz się z tego tłumaczy. Jak? Nie uwierzycie!

Nowy nabytek Platformy Obywatelskiej, który nie chciał odpowiadać na pytanie dziennikarza TVP Info, bo... chciał się napić kawy, postanowił się bronić przed niesprawiedliwą oceną. 

Choć, przypomnijmy, nie był w stanie sklecić żadnej wypowiedzi odnośnie tego, co to jest to całe prezydium Sejmu, inna wpadka spędza mu sen z powiek.

Jak już pisaliśmy, po odebranie zaświadczenia o wyborze na posła Franciszek Starczewski przyszedł bowiem do Sejmu w brudnych adidasach i hipsterskich kolorowych skarpetkach. Wszystko to było natomiast bardzo dobrze widoczne dzięki super modnym przykrótkim rurkom.

I tego nowy poseł PO nie mógł zostawić bez riposty. Na swoim profilu na Twitterze napisał zatem:

Na tym jednak nie poprzestał i o swoją godność dzielnie walczył dalej. Gdy internauta zwrócił mu uwagę, odpowiedział kolejny raz (chwaląc się przy okazji wyczyszczonym obuwiem):

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nadzwyczajna ostrożność na polskich lotniskach. Pasażerowie badani jeszcze na pokładzie!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Procedury kontroli osób powracających z krajów zagrożonych koronawirusem wdrożone są na wszystkich lotniskach w Polsce. Na Lotnisku Chopina pasażerowie przylatujący z Włoch lub Chin mają mierzoną temperaturę ciała jeszcze na pokładzie. LOT odwołał połączenia do Chin, z kolei loty do Włoch odbywają się bez żadnych zmian.

- Od rana decyzją premiera Mateusza Morawieckiego wprowadzono na lotniskach kontrole osób przyjeżdżających z kierunków zagrożonych koronawirusem - m.in. z Chin i północnych Włoch. Jestem na bieżąco w kontakcie z kierującymi kilkunastoma lotniskami w Polsce; według informacji na ten moment, we wszystkich portach procedury zostały wdrożone i kontrole się odbywają

 - podkreślił Marcin Horała podczas briefingu w Łodzi

[polecam:https://niezalezna.pl/312739-koronawirus-dotrze-do-polski]

Poinformował też, że jeszcze dziś w godzinach wieczornych na lotnisku Okęcie w Warszawie zaplanowano spotkanie osób kierujących lotniskami w Polsce z Głównym Inspektorem Sanitarnym.

- Porównamy doświadczenia dzisiejszego dnia; zobaczymy czy jakieś procedury można usprawnić, czy nie jest potrzebna pomoc ze strony służb sanitarnych

 - dodał.

Ostrożność na Lotnisku Chopina

Od dziś na Lotnisku Chopina prowadzona jest procedura, zgodnie z którą pasażerom i załogom przylatującym z Włoch lub z Chin po wylądowaniu, jeszcze na pokładzie, mierzona jest temperatura.

- Jeżeli okaże się, że ktoś ma gorączkę, ta osoba jest kierowana na dodatkowy wywiad medyczny i ewentualne badanie medyczne

– wyjaśnił rzecznik Portów Lotniczych Piotr Rudzki.

[polecam:https://niezalezna.pl/312745-nie-zabraknie-srodkow-ochronnych]

Po wykluczeniu ryzyka zarażenia koronawirusem pasażer może kontynuować podróż lub wrócić do domu. W razie podejrzenia, że osoba jest zarażona służby lotniskowe wspólnie z Graniczną Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną podejmują decyzję o skierowaniu danej osoby na kwarantannę.

Rzecznik, dopytywany, co wówczas z pozostałymi pasażerami samolotu, zaznaczył, że wszyscy wypełniają karty lokalizacyjne. Na ich podstawie w razie konieczności mogą się z nimi kontaktować służby medyczne.

LOT nie kursuje do Chin, połączenia do Włoch - bez zmian

LOT w związku z zagrożeniem zawiesił połączenia z Chinami. Do warszawskiego portu z Chin mogą przylatywać jedynie samoloty przewoźnika Air China. Do końca marca zaplanowanych jest kilka przylotów, ale przewoźnik część połączeń odwołuje ze względu na brak zainteresowania. Według danych przekazanych przez Rudzkiego odwołany został przylot poniedziałkowy i ten planowany na środę.

Z Włoch codziennie przylatuje kilka samolotów. W poniedziałek przybyło w nich ok. 920 osób. Dziennie z różnych części tego kraju przylatuje między 900 a 1000 osób.

Linie lotnicze PLL LOT, Wizz Air i Ryanair poinformowały, że do Włoch latają zgodnie z rozkładem. Zaznaczyli, że monitorują sytuację związaną z epidemią koronawirusa i stosują się do zalecanych procedur.

[polecam:https://niezalezna.pl/312719-loty-do-wloch-bez-zmian]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts