Jaki kształt polskiej szkoły?

  

ZNP po fiasku akcji strajkowych sprzed pół roku powraca z pomysłem protestu włoskiego, który ma zwrócić uwagę władz i opinii publicznej na problem wynagradzania nauczycieli za wszelkie dodatkowe zajęcia nieujęte w prawie oświatowym. Tymczasem warto zastanowić się nad fundamentami polskiej szkoły.

Tym bardziej że tradycyjny model edukacji coraz bardziej rozmija się nie tylko z wyzwaniami współczesności, ale i z oczekiwaniami rodziców. Brak kreatywności, krytycznego myślenia, zbyt mały akcent na uczenie umiejętności, wychowywanie do mądrej wolności i odpowiedzialności to tylko część bolączek współczesnej polskiej szkoły. Trudno się dziwić, że coraz częściej rodzice szukają alternatywnych pomysłów na edukację, jak szkoły Montessori, waldorfskie, edukacja domowa czy oparta na modelu edukacji zróżnicowanej. Najwyższa pora rozpocząć debatę nad kształtem polskiej szkoły, by za kilkanaście lat nie okazało się, że zamiast samodzielnych, wolnych i odpowiedzialnych obywateli wyrosną bezkrytyczne masy ślepo zapatrzone w internet.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl,

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts