W ramach aktualizacji i uwspółcześnienia fabuły książek, opowiadanie koncentruje się na młodej kobiecej bohaterce. Jak ją przedstawia? Długie rude plecione włosy, czarne spodnie, złote słuchawki i zrzędliwe usposobienie nastolatki. Adrenalina, córka słynnego wodza Galii Vercingetorixa, to główna postać nowej książki z tej wydawanej od 60 lat francuskiej serii.

Sprytny Gal Asterix i jego olbrzymi pomocnik Obelix mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo Adrenaliny, gdy ta bada rebelię nastolatków i jednocześnie jest ścigana przez Rzymian.

Autor komiksu Jean-Yves Ferri i jego ilustrator Didier Conrad pozostali wierni oryginalnemu formatowi opracowanemu przez Rene Goscinny'ego i Alberta Uderzo.

Nie chcieliśmy rozwijać postaci, która opierałaby się na jej uwodzicielskiej stronie, jak to zwykle bywa z postaciami kobiecymi w Asterixie. Przeważnie są to młode atrakcyjne kobiety, które uwodzą Obelixa, a ich rola się na tym kończy

 - powiedział Conrad.

Historia uwzględnia także międzypokoleniową lukę między Asterixem, Obelixem i córką młodego wodza.

Pod względem słownictwa było to dość zabawne, ponieważ musiałem stworzyć rodzaj języka nastolatków. Nie mamy dużo dokumentacji na ten temat. Pomysł polegał na użyciu pewnych wyrażeń, tak jak to robią nastolatkowie

 - powiedział Ferri, scenarzysta.

Jak przypomina portal DW komiksy Asterixa to zjawisko globalne. Książki o dzielnych Galach zostały przetłumaczone na ponad 100 języków, a na całym świecie zostało sprzedanych ponad 370 milionów egzemplarzy książek. Przygody Galów zostały również zaadaptowane do filmów i kreskówek.

„Asterix and the Chieftain's Daughter” został wydany w tym tygodniu w nakładzie pięciu milionów egzemplarzy.