Schetyna ma czego się obawiać. Politycy Koalicji Obywatelskiej pieją z zachwytu. Ale... nad Budką!

Grzegorz Schetyna i Borys Budka / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Borys Budka wyrasta powoli na politycznego celebrytę po stronie Platformy Obywatelskiej. Nie cichną doniesienia o jego możliwym starcie na stanowisko przewodniczącego PO, natomiast wcześniej może zostać przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Mówiła dziś o tym Barbara Nowacka.

Budka, poseł PO-KO i wiceprzewodniczący PO, zadeklarował niedawno w TVN24, że jest gotów stanąć do rywalizacji i będzie ubiegał się o stanowisko szefa klubu Koalicji Obywatelskiej w nowej kadencji. Dodał, że obecnie w Platformie potrzeba zmian, ponieważ bez nich nie będzie możliwe zwycięstwo w przyszłości.

Gdy tylko padła taka deklaracja, od razu rozpoczął się... festiwal peanów na cześć Budki. Pochwalne wypowiedzi o Budce wygłosili już Katarzyna Lubnauer i  Krzysztof Brejza, a teraz dołączyła do nich Barbara Nowacka.

– Myślę, że wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że klub musi pracować bardzo dynamicznie, a Borys Budka jest taką bardzo dynamiczną osobą i na dziś jest – wydaje się – najpoważniejszym i najbardziej zdeterminowanym o walkę o przywództwo w klubie kandydatem

– powiedziała dziś w TVN 24.

Grzegorz Schetyna może już czuć oddech na plecach, gdyż po wyborach parlamentarnych jego nazwisko zostało zepchnięte w cień. Zamiast o liderze partii, coraz więcej mówi się o pośle Budce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVN 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy rakiety spadły na Zieloną Strefę w Bagdadzie

/ Ambasada USA w Bagdadzie / By United States Department of State - http://diplomacy.state.gov/discoverdiplomacy/explorer/places/170159.htm, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30720260

  

Trzy rakiety typu Katiusza spadły w poniedziałek późnym wieczorem na dzielnicę rządowo-dyplomatyczną w stolicy Iraku Bagdadzie, zwaną potocznie Zieloną Strefą - podały irackie źródła policyjne.

Jak pisze agencja Reuters źródła podały, że rakiety wystrzelono z dzielnicy Zafaranijah pod Bagdadem. Dwie z nich spadły w pobliżu ambasady USA.

Silnie ufortyfikowana Zielona Strefa powstała w 2003 r. Obejmuje obszar 10 km kw. Znajduje się tu wiele urzędów państwowych i zagranicznych ambasad, w tym USA oraz Wielkiej Brytanii. Na terenie tej drugiej swoją siedzibę ma również ambasada RP.

Podobny atak miał miejsce 8 stycznia. Wówczas w Zielonej Strefie spadły dwie tego samego typu rakiety. Atak nie spowodował wówczas ofiar.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts