Nie dajmy się państwu równoległemu

  

Warszawski Sąd Administracyjny idzie na rekord i jedną po drugiej podważa decyzje komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji. Magdalena Brzeska, córka spalonej żywcem najprawdopodobniej przez mafię reprywatyzacyjną Jolanty Brzeskiej, nazywa to mocno – „kopaniem w nery” PiS przez WSA.

Niedawno pisałem w „Codziennej”, że sądy przywracają byłym funkcjonariuszom PRL-owskich służb wyższe świadczenia emerytalne. Tak wygląda państwo równoległe. Państwo, które nie poddaje się łatwo, bo cieszy się poparciem nie tylko establishmentu III Rzeczypospolitej, lecz także dobrych kilku milionów wyborców popierających anty-PiS. Tym ludziom podoba się III RP ukształtowana na obraz i podobieństwo demiurgów transformacji. Nie można nad tym przejść do porządku dziennego. Ale i nie warto popadać w pesymizm. Traktujmy kolejne cztery lata jako wielkie wyzwanie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts