Nowy przekaz trolli z Rosji

  

Wycofanie wojsk USA z Syrii i otwarcie drogi do ofensywy tureckiej przeciw Kurdom moskiewskie trolle wykorzystują do głoszenia tezy, że Amerykanie zdradzili kurdyjskiego sojusznika, więc zdradzą i Polskę. Jest dokładnie odwrotnie.

To Turcja jest sojusznikiem USA i Polski w NATO, nie Kurdowie. USA do walki z ISIS sprzymierzyły się z marksistowskimi Kurdami z PYD, czym zainicjowały proces odpychania Turcji, mającej drugą co do wielkości armię w NATO. Dziś zrywają z tą polityką. Działająca w Syrii PYD jest odgałęzieniem istniejącej w Turcji PKK, dążącej do oderwania tureckiego Kurdystanu. Chodzi więc o fundamentalny interes państwowy Ankary. Interwencja w Syrii ustawiła Turcję na kursie kolizyjnym ze sprzymierzonym z Rosją Asadem. Obecnie doszło do porozumienia rosyjsko-tureckiego, ale miejsce Amerykanów jako protektorów Kurdów syryjskich w końcu wypełnią Rosjanie. Stanowisko USA jest niejasne, ale otwiera się szansa (tylko szansa) na zerwanie nienaturalnego flirtu Ankary z Moskwą. Rząd RP broni w ONZ prawa międzynarodowego, ale publicyści mają inne zadanie. Zerwanie Turcji z Rosją (co nie nastąpi jutro, ale do czego stworzono warunki wstępne) to dla Polski byłaby dobra wiadomość.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts