Duchowni oburzeni materiałem TVN. Bronią abp Głódzia! "To pełna agresji narracja"

- Uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej – czytamy w oświadczeniu duchownych Archidiecezji Gdańskiej. - W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych - stwierdzili.

Fotomag/Gazeta Polska

Duchowni wyrażają swój sprzeciw wobec reportażu na temat abp. Głódzia. W oświadczeniu stwierdzili:

W związku z programem pt. "Czarno na białym" wyemitowanym przez stację TVN24 w dniu 24 października 2019 roku, wyrażamy swoje oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości.

W czwartkowym wydaniu programu "Czarno na białym" pod adresem metropolity gdańskiego abp. Leszka Sławoja Głódzia padły zarzuty ubliżania, publicznego poniżania i psychicznego znęcania się nad podległymi mu duchownymi. 

Autorzy reportażu dotarli do korespondencji duchownych, w której informowali oni o tym nuncjusza apostolskiego w Polsce.

"W materiale tym, obraz arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych"

- napisali sygnatariusze oświadczenia, wyrażając solidarność z metropolitą gdańskim.

Oświadczenie z dnia 26 października 2019 roku podpisali: biskupi Pomocniczy, Kolegium Konsultorów, dziekani wszystkich dekanatów Archidiecezji Gdańskiej, prepozyci Kapituł, moderatorzy Gdańskiego Seminarium Duchownego.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#arcybiskup Sławoj Leszek Głódź #duchowni #prostes #TVN

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo