Propozycja nie do odrzucenia? Kosiniak-Kamysz o Kukizie: "Chciałbym, żeby miał bardzo ważną rolę"

Paweł Kukiz jako wicemarszałek Sejmu lub przewodniczący klubu parlamentarnego PSL? To możliwe. Władysław Kosiniak-Kamysz docenił rolę lidera Kukiz'15 w przekroczeniu progu wyborczego przez ludowców i podkreślił: "Chciałbym, żeby Paweł Kukiz miał bardzo ważną rolę".

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz najwyraźniej wybaczył Pawłowi Kukizowi słowa o "zorganizowanej grupie przestępczej". Muzyk dostał się do Sejmu z list PSL, a teraz zasiądzie z ludowcami w jednym klubie parlamentarnym. Szef PSL pytany, jak będzie się nazywał nowy klub, który tworzyć będzie PSL razem z Kukiz'15, odpowiedział, że nazwa będzie znana na początku kadencji Sejmu.

"Chcielibyśmy - i o tym rozmawiamy z Pawłem Kukizem - aby w nazwie była Koalicja Polska, żeby był Kukiz'15 i PSL, bo to są środowiska, które w dominujący sposób tworzą ten klub. Trzeba też pokazywać Koalicję Polską, że to jest coś nowego, to jest racjonalne centrum, szersze niż jedna formacja polityczna"

- podkreślił szef Stronnictwa.

Dopytywany, jaką rolę w nowym klubie mógłby pełnić Paweł Kukiz, odparł, że takie decyzje są jeszcze przed nimi. Wskazał jednak możliwe stanowiska - dość mocno eksponowane.

"Myślę, że Paweł Kukiz jest gotowy i może pełnić funkcję przewodniczącego klubu, czy wicemarszałka Sejmu. Na pewno on i pewnie z naszej strony też są na to gotowe osoby, ale chciałbym, żeby Paweł Kukiz też miał bardzo ważną rolę np. przewodniczącego czy wicemarszałka"

- zapowiedział Kosiniak-Kamysz.

Przyznał, że pomiędzy PSL a Kukiz'15 dojdzie do porozumienia ws. obsadzenia stanowiska szefa klubu i wicemarszałka Sejmu. Dodał, że takie decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu wspólnego klubu, które odbędzie się przed pierwszym posiedzeniem Sejmu zaplanowanym na 12 listopada.

"Każde środowisko powinno zostać uszanowane" 

- podkreślił polityk.

Polskie Stronnictwo Ludowe, z którego list startowali także politycy Kukiz'15, otrzymało w wyborach do Sejmu 8,55 proc. głosów, co przełoży się na 30 mandatów w Sejmie. Pięć z nich otrzymali byli posłowie Kukiz'15: Paweł Kukiz, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Jarosław Sachajko oraz Agnieszka Ścigaj i Paweł Szramka. Z rekomendacji Kukiz'15 do Sejmu dostał się z list PSL także Stanisław Żuk.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Paweł Kukiz #PSL #Władysław Kosiniak-Kamysz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo