Wypadek polskiego promu. Co wydarzyło się w Szwecji?

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Inspektorzy szwedzkiego urzędu ds. transportu (Transportverket) badają przyczynę wypadku polskiego promu Jan Śniadecki, do jakiego doszło w czwartek po południu. Statek uderzył w betonowe nabrzeże, poważnie uszkadzając dziób statku. Nikomu nic się nie stało.

Według cytowanego przez lokalną gazetę "Ystads Allehanda" inspektora Pekki Piirainena z Transportverket "coś mogło wydarzyć się na promie w drodze do portu".

"Podejrzewam jednak, że wpływając statek miał zbyt dużą prędkość"

- ocenił Piirainen.

Jeden ze świadków zdarzenia, Joel Larsson, przekazał gazecie, że "statek był bliski uderzenia w inny znajdujący się w pobliżu prom".

Jednostka Jan Śniadecki, kursująca na trasie Świnoujście-Ystad, została wyłączona z użytkowania. W piątek statek przechodzi przegląd z udziałem szwedzkich inspektorów oraz wstępny remont na miejscu w Ystad. Następnie przejdzie naprawę w suchym doku w stoczni.

Według przedstawiciela polskiego armatora Unity Line Arkadiusza Skierkowskiego wyłączenie promu z użytkowania nie będzie miało większego wpływu na ruch promowy.

"To nasz najmniejszy prom, na który załadować można maksymalnie 60 ciężarówek. Nadal mamy w użyciu sześć innych promów pływających między Świnoujściem a Ystad oraz Trelleborgiem"

- powiedział Skierkowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chcą zmienić nazwę powiatu ze względów promocyjnych

Pnorama Karkonoszy / fot. wikipedia

  

Rada Powiatu Jeleniogórskiego wystąpi z wnioskiem do MSWiA o zmianę nazwy powiatu jeleniogórskiego na powiat karkonoski. Zamiar zmiany nazwy powiatu tamtejsi radni tłumaczą względami promocyjnymi.

Powiatowi radni podjęli uchwałę ws. złożenia wniosku o zmianę nazwy powiatu. Wcześniej – jak podano na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze – odbyły się konsultacje z mieszkańcami powiatu; zapytano też o opnie w tej sprawie samorządy gminne.

Powiatowi samorządowcy uważają, że zmiana nazwy pozwoli na lepszą identyfikację powiatu oraz przyczyni się do jego promocji. "Stanowić będzie dopełnienie podejmowanych dotychczas wspólnych działań w zakresie promocji oraz umożliwi podejmowanie nowych, ukierunkowanych na rozpowszechnianie i propagowanie folkloru, tradycji, kultury regionalnej oraz budowanie lokalnej tożsamości" - podano.

Jak dodano, "powiat karkonoski" wprost kojarzyłby się z Karkonoszami – jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts