Dramat w Rosji! Żołnierz strzelał do kolegów. Bilans: ośmiu zabitych!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Rosyjski żołnierz poborowy zastrzelił ośmiu innych wojskowych w jednostce w Kraju Zabajkalskim na Dalekim Wschodzie. Poinformowało o tym Ministerstwo Obrony Rosji. Media podają, że dwóch żołnierzy zostało też rannych. Źródła twierdzą, że poborowy otworzył ogień do innych wojskowych podczas pełnienia warty.

"Wojskowy, który zastrzelił ośmiu żołnierzy i ranił dwóch w jednostce wojskowej na Dalekim Wschodzie Rosji, został zatrzymany"

- poinformowało ministerstwo obrony w Moskwie. Na miejsce zdarzenia udała się komisja tego resortu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wojskowy otworzył ogień przez załamanie nerwowe.

Do zdarzenia doszło podczas zmiany warty.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Znęcał się nad rodziną, trafił za kratki

/ arembowski

  

40-letni mężczyzna znęcał się nad swoją rodziną i królikiem, którego dzieci trzymały w mieszkaniu w Oleśnicy. Podejrzany został aresztowany przez sąd na trzy miesiące; ciąży na nim również zarzut kradzieży z włamaniem.

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy sierżant sztabowy Aleksandra Pieprzycka potwierdziła, że 40-letni mężczyzna został zatrzymany w niedzielę i usłyszał zarzut znęcania się nad bliskimi. Kilka dni wcześniej usłyszał też zarzuty kradzieży i włamań do pomieszczeń gospodarczych na ogródkach działkowych.

Honorata Kołodziejska-Karaś z wrocławskiego oddziału Ekostraży poinformowała PAP we wtorek, że patrol otrzymał dramatyczną prośbę o pomoc od dzieci mężczyzny. "Witam. Jesteśmy w ciężkiej sytuacji. Ojciec pobił naszego królika i dostał paraliżu tylnych łapek. W aktualnej sytuacji nie mamy żadnych pieniędzy, a tym bardziej na leczenie królika. Czy możemy liczyć na jakąś pomoc?".

"Nasz patrol w poniedziałek wieczorem interweniował i zabrał zwierzę. Dziś przejdzie ono badania. Ta rodzina uciekła z mieszkania przed ojcem, który znęcał się nad domownikami, a potem w tej agresji pobił królika. Po zgłoszeniu przemocy domowej policjanci zatrzymali mężczyznę, a rodzina mogła wrócić do domu. Ekostraż zgłosi też fakt znęcania się nad zwierzęciem, gdy będą znane wyniki obdukcji"

- powiedziała Kołodziejska-Karaś.

"Na wniosek prokuratury mężczyzna został w poniedziałek przez sąd tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Jeśli w jego sprawie pojawi się zawiadomienie o znęcaniu nad zwierzęciem, to dołączymy je do tego postępowania"

- powiedziała policjantka.

Za znęcanie i przemoc domową wobec bliskich oraz kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts