Poseł elekt (Konfederacja) o programie 500 plus: Niewłaściwy i niemoralny

/ twitter.com/KonradBerkowicz

  

Dobromir Sośnierz z Konfederacji na antenie Polskiego Radia 24 stwierdził dziś, że Program „500 plus” jest niewłaściwy i niemoralny. Ocenił jednak, że przy obecnym składzie w Sejmie, zajmowanie się likwidacją programu byłaby bezcelowe. Powód? „Oczywista dysproporcja między zwolennikami rozdawnictwa, a przeciwnikami”.

Konfederacja wprowadziła do Sejmu IX kadencji 11 posłów.  Poseł elekt Dobromir Sośnierz gościł dziś w Polskim Radiu 24. Jak to mają w zwyczaju politycy Konfederacji, krytykują program Prawa i Sprawiedliwości „Rodzina 500 plus”.

Jeszcze przed wyborami Sośnierz przekonywał, że osoby pobierające m.in. 500 plus nie powinny głosować w wyborach.

"Ci, którzy zapisują się na świadczenia państwowe, powinni zrezygnować z prawa do głosowania. Jakich wyników możemy spodziewać się w tej sytuacji? głosować powinni ci, którzy finansują państwo. Już w starożytności zauważono, że na zgromadzenia ludowe chodzą przede wszystkim ci, którzy nie pracują. Podejmowane w ten sposób decyzję na dłuższą metę szkodzą państwu" – mówił wówczas prominentny polityk Konfederacji.

Dziś dorzucił do tego trzy grosze.

„Program 500+ jest niewłaściwy i niemoralny”

– powiedział.

Zaznaczył jednak, że Konfederacja nie podejmie próby likwidacji programu. A to ze względu na duże poparcie dla „500 plus” wśród posłów Sejmu nowej kadencji.

– W Sejmie jest tak oczywista dysproporcja między zwolennikami rozdawnictwa, a przeciwnikami, że zajmowanie się likwidacją programu 500+ w tej kadencji byłoby bezcelowe – dodał.

Podał przy tym, że zrezygnują z planów naprawy państwa na szeroką skalę. „W 11 posłów nie będziemy trząść tym Sejmem” – mówił ze smutkiem. Ujawnił jednak, jaki ma własny cel podczas kadencji.

– Mam takie postanowienie, żeby Adriana Zandberga nawrócić na wolny rynek w tej kadencji. Może mi się to uda – zdradził.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Morawiecki spotkał się z von der Leyen

/ twitter.com/PremierRP

  

- Premier Mateusz Morawiecki spotkał się przed szczytem Unii Europejskiej w Brukseli z nową przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen - poinformowała kancelaria premiera. Mateusz Morawiecki przybył na dwudniowy szczyt poświęcony m.in. kwestii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Po spotkaniu z von der Leyen, szef polskiego rządu spotka się także z nowym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim, polskim komisarzem ds. rolnictwa Januszem Wojciechowskim oraz europosłami Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS.

Bezpośrednio przed szczytem szef polskiego rządu odbędzie także tradycyjne konsultacje z premierami państw Grupy Wyszehradzkiej: Czech - Andrejem Babiszem, Słowacji - Peterem Pellegrinim i Węgier - Viktorem Orbanem.

Następnie premier wraz z pozostałymi unijnymi liderami weźmie udział w szczycie, który po raz pierwszy poprowadzi nowy przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel. Natomiast Ursula von der Leyen po raz pierwszy spotka się z szefami państw i rządów UE już oficjalnie, jako nowa szefowa Komisji Europejskiej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl