Warto rozmawiać

  

Nauczyciele rozpoczęli protest włoski i nie wykonują czynności, które nie są ich obowiązkiem. Szef ZNP zapewnia, że przez rezygnację z wycieczek czy przygotowania uczniów do konkursów chce bronić prestiżu i godności zawodu oraz zwrócić uwagę, że np. za wycieczki nauczyciele nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia, a wielu pracuje 50 godz. tygodniowo zamiast ustawowych 40.

Pożytek z medialnej aktywności Broniarza może być taki, że zwróci uwagę opinii publicznej na realny problem, lekceważony dotąd przez wszystkie rządy. Niestety sam fakt protestu może całkowicie zniweczyć skądinąd słuszny pomysł dyskusji nad wynagradzaniem nauczycieli. Prezes ZNP nie uczy się na błędach i ponownie brnie w próbę sił z rządem. A może dla odmiany warto byłoby spróbować rozmów ze stroną rządową z pożytkiem dla nauczycieli, rodziców, uczniów i dla niego samego?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts