UE ostrzega Turcję. Europarlament chce sankcji

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /kolaż własny/

  

Deputowani Parlamentu Europejskiego zdecydowanie potępili jednostronną interwencję wojskową Turcji w północno-wschodniej Syrii, apelując do Ankary o wycofanie wszystkich sił z terytorium tego kraju. Wezwali też do nałożenia sankcji na Turcję.

W przyjętej dzisiaj rezolucji posłowie ostrzegają, że turecka interwencja zbrojna stanowi poważne naruszenie prawa międzynarodowego, podważając stabilność i bezpieczeństwo regionu jako całości.

Zdecydowanie odrzucili też tureckie plany ustanowienia tak zwanej "strefy bezpieczeństwa" wzdłuż granicy z Turcją w północno-wschodniej Syrii i wyrazili obawy, że amerykańsko-tureckie porozumienie w sprawie zawieszenia broni, które wygasło we wtorek, mogło legitymizować "turecką okupację" obszaru.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Popis Nowickiej w programie Michała Rachonia. Posłanka SLD przekonuje, że płód... to nie człowiek

Zdjęcie ilustracyjne / screen z PR 24

  

Dziś po raz kolejny dowiedzieliśmy się, w jaki sposób lewica traktuje nienarodzone dzieci. W Polskim Radiu 24 gościem redaktora Michała Rachonia była dziś Wanda Nowicka z SLD. Posłanka przyznała, że według niej "płód to nie człowiek", a kobiety powinny mieć prawo do przerwania ciąży.

Podczas dyskusji z redaktorem Rachoniem poseł Wanda Nowicka starała się udowodnić, że poczęte dziecko nie jest wcale człowiekiem, a kryje się jedynie pod pojęciem "płodu". Prowadzący program miał zupełnie inne zdanie, co wyraźnie nie pasowało jego rozmówczyni.

- Pan użył pewnego nadużycia językowego, mówiąc o płodach, nazywając je ludźmi. To jest kwestia ideologiczna

- wypaliła w pewnym momencie.

- A nie kwestia biologiczna?

- zapytał prowadzący program Michał Rachoń.

- Płód to jest płód. Będzie człowiekiem, jak będzie urodzony i będzie dysponował pewnymi prawami. Czasem są takie sytuacja, że kobieta nie może tej ciąży zaakceptować z różnych powodów

- odpowiedziała Wanda Nowicka.

- I ma wtedy prawo zabić to dziecko, które znajduje się w jej łonie?

- dopytywał dziennikarz.

- Proszę nie używać języka "zabić dziecko". Ona powinna mieć prawo do przerwania ciąży

- powiedziała parlamentarzystka SLD.

Warto podkreślić, że dziś Lewica zorganizowała w Sejmie konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, podcas których zapowiedziano projekt ustawy zezwalający na przerywanie ciąży "na życzenie" do 12 tygodnia, a jednocześnie mówiono o tym, że prawa człowieka muszą być... "chronione w całości".  

[polecam:https://niezalezna.pl/301345-prawa-czlowieka-wedlug-lewicy-ochrona-w-calosci-czyli-przerywanie-ciazy-na-zyczenie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl