Moda na zostawianie na lodzie

  

W ostatnich dniach prezydent USA Donald Trump zdecydował o pozbawieniu wsparcia militarnego Kurdów walczących w północnej Syrii, a z kolei prezydent Francji Emmanuel Macron skutecznie zawnioskował do UE o nieotwieranie rozmów akcesyjnych z Macedonią Północną i Albanią. Zwłaszcza wobec Macedonii Północnej i jej proeuropejskiego premiera Zorana Zaewa był to, delikatnie mówiąc, afront.

Bo to dzięki niemu doszło do historycznej umowy z Grecją i zmiany nazwy kraju na Macedonia Północna w nadziei wstąpienia do UE i NATO. Zaew postawił wszystko na jedną, zachodnią kartę, a teraz został zmuszony przez opozycję do przedterminowych wyborów i prawdopodobnie straci większość. Można co prawda argumentować, że przecież proces przyjęcia Macedonii Płn. do NATO trwa, a Kurdowie mają swoją autonomię w Iraku przy cichym poparciu USA. Ale tak czy inaczej to propagandowa klęska Zachodu. Jego przywódcy pokazali się jako chwiejni i nieprzewidywalni, którym nie można dowierzać. Już wykorzystuje to bezlitośnie propaganda kremlowska, a kolejni przywódcy, zanim zaczną się dogadywać z USA lub UE, kilka razy się zastanowią, czy warto.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts