Polak zginął w zamieszkach w Chile

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/stevepb

  

Polski nauczyciel Mateusz Maj zginął podczas zamieszek w Chile - poinformował wydawany w stolicy tego kraju, Santiago de Chile, dziennik "La Tercera". Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w mieście Maipu, w środkowej części Chile.

Według gazety powołującej się na policyjne źródła, pocisk, który zabił Polaka został wystrzelony przypadkowo z broni jego teścia, byłego oficera armii. Ze śledztwa wynika, że Chilijczyk wyszedł z domu, aby powstrzymać plądrowanie jednego ze sklepów w dzielnicy Las Rosas w mieście Maipu. Kradzieże sklepów są stałym elementem trwających od kilku tygodni w Chile zamieszek.

Policja twierdzi, że Polak próbował pomóc swojemu teściowi, kiedy ten usiłował powstrzymać złodziei. Wystrzał nastąpił przypadkowo, a kula trafiła polskiego nauczyciela, który w Chile pracował jako lektor języka angielskiego w jednej ze szkół Wall Street Institute.

Z informacji dziennika "La Tercera" wynika, że postrzelonego w głowę mężczyznę próbowano ratować w szpitalu wojskowym w Maipu, jednak zmarł on po kilku godzinach od wypadku.

Policja aresztowała teścia zmarłego Polaka, któremu postawiono już zarzut nieumyślnego spowodowania zabójstwa. W dalszym ciągu trwa dochodzenie wyjaśniające okoliczności tragicznego zdarzenia.

"Ci, którzy znali Mateusza, zapamiętają jego radość, dobroć, pozytywne nastawienie do życia oraz prostotę. Chcemy towarzyszyć rodzinie zmarłego w tych smutnych chwilach"

- napisały w komunikacie władze chilijskiego oddziału Wall Street Institute.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Akcja zbierania podpisów ruszyła pełną parą!

  

W całej Polsce ruszyła akcja zbierania podpisów poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. W okręgu 10 w miniony weekend zorganizowana została równocześnie w siedmiu miastach powiatowych: w Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Radomsku, Tomaszowie Maz. Opocznie, Skierniewicach i Rawie Mazowieckiej. Natomiast już dzisiaj, o godz. 12.00 na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie konferencja prasowa z udziałem m.in. Marszałka Seniora Antoniego Macierewicza.

W akcji uczestniczyli posłowie, samorządowcy, członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubów "Gazety Polskiej", którzy na lokalnych rynkach zbierali podpisy poparcia.

Spotykaliśmy się z dużą życzliwością i wsparciem. Mieszkańcy regionu chętnie składali swój podpis na listach, życząc powodzenia prezydentowi Andrzejowi Dudzie w wyborach 10 maja, wierząc w wygraną w I turze, a wiele osób prócz złożonego podpisu poparcia deklarowało pomoc w kampanii, udostępnienie swoich ogrodzeń na zawieszenie banerów, czy swój czas i pracę na roznoszenie materiałów wyborczych

- relacjonuje jeden z uczestników akcji. 

To początek pracy w kampanii, w którą zaangażowało się już wiele osób również spoza struktur PiS.

Już dzisiaj, o godz. 12.00 na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie Trybunalskim, odbędzie konferencja prasowa z udziałem Marszałka Seniora Antoniego Macierewicza, parlamentarzystów i samorządowców poświęcona rozpoczętej kampanii prezydenckiej i powołaniu sztabu wyborczego w okręgu 10.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts