Zamach stanu 20 lat później

  

Dzisiaj mija 20 rocznica obalenia rządu, który dawał Polakom nadzieje. Rządu Jana Olszewskiego. Mam z tym czasem związane swoje osobiste wspomnienia i emocje – jako poseł ZChN-u tego rządu broniłem do końca wraz z całym klubem, jak zresztą z, co zabrzmi dziś paradoksalnie, jego ówczesnym przewodniczącym … Stefanem Niesiołowskim.  Byłem wtedy jednym z najmłodszych posłów w Sejmie RP, miałem 29lat (ale byli też młodsi). W ostatniej chwili, tuż przed głosowaniem od odwołanie rządu, prosiłem jeszcze w imieniu klubu parlamentarnego o przerwę w obradach – dochodziły nas informacje, że ekipa Macierewicza cały czas pracuje w MSW i cały czas trzeba było dać im jeszcze szansę. Jednak mój wniosek o przerwę został oddalony, a potem było głosowanie, które zabiło nadzieje wielu Polaków. Ale po tym głosowaniu premier Olszewski – jak to zresztą zapowiedział w  swoim ostatnim wystąpieniu jako Prezes Rady Ministrów – mógł ludziom w swoim mieście w Warszawie spojrzeć w twarz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nożownik z Oslo to terrorysta?

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Zatrzymano 20-letniego obywatela Rosji, który w czwartek w Oslo zaatakował nożem kobietę - poinformował norweski wywiad, według którego napaść ta mogła mieć podłoże terrorystyczne.

Do zdarzenia doszło w supermarkecie w centrum norweskiej stolicy ok. godz. 13. Kobieta została zaatakowana, kiedy płaciła za zakupy.

Nie mogę wdawać się w szczegóły przesłuchania, ale on (zatrzymany) powiedział, że chciał dokonać zamachu terrorystycznego i zabić więcej ludzi 

- oświadczyła szefowa norweskiego wywiadu (PST) Benedicte Bjoernland w czasie konferencji prasowej.

Ofiara ataku znajduje się w szpitalu. Jej stan lekarze oceniają jako krytyczny - wskazała Bjoernland.

Dodała, że policja bada możliwe powiązania zatrzymanego z islamskimi ekstremistami.

Szefowa służb poinformowała, że obywatel Rosji przybył do Norwegii w czwartek, przejeżdżając przez Szwecję.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl