Oni naprawdę tego nie wiedzą! Opozycyjni posłowie-elekci dali popis elokwencji. WIDEO

/ PrtSc/ Twitter/ TVP Info

  

Co to jest prezydium Sejmu? Poseł-elekt PO: "Zróbmy przerwę na kawę". Ilu jest posłów? Poseł-elekt Partii Razem: "Nie pamiętam, przepraszam". Ile osób zasiada w prezydium Sejmu? Poseł-elekt Konfederacji:"Ja nie jestem biurokratą". Tego nagrania nie możecie przeoczyć!

Te podstawowe pytania dotyczące funkcjonowania prac wewnątrz polskiego parlamentu okazały się zbyt trudne dla przyszłych posłów opozycji.

Franciszek Starczewski (PO) zapytany o to, co to jest prezydium Sejmu przeprosił, ale... chciałby dokończyć kawę.

Już się nagadaliśmy

- stwierdził. Przemilczał również pytanie odnośnie ilości posłów oraz, co to takiego - konwent seniorów.

Salwą śmiechu na pytania dziennikarza TVP Info odpowiedziała natomiast poseł-elekt Partii Razem Daria Gosek-Popiołek.

  • Ilu jest posłów?
  • Nie pamiętam, przepraszam.

To co to jest to prezydium Sejmu? Poseł-elekt Konfederacji:

  • Słyszałem, ale ja...
  • Ile osób zasiada w prezydium Sejmu?
  • A tam, przede wszystkim marszałkowie ale pewnie prezes Rady Ministrów, ale ja nie jestem biurokratą...

A kto zasiada w prezydium Sejmu? Magdalena Biejak - poseł-elekt Partii Razem - "nie wiem".

Zobaczcie sami:

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier chce ochrony środków obywateli na emerytury. "To test dla opozycji". Schetyna: "Żart"

Mateusz Morawiecki / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wczoraj podczas expose, premier Mateusz Morawiecki zaproponował, by w konstytucji znalazły się zapisy gwarantujące prywatność i ochronę środków obywateli zgromadzonych w PPK i IKE. - To test dla opozycji - ocenił zastępca rzecznika PiS, Radosław Fogiel. - Wpisanie PPK do konstytucji to jakiś żart - stwierdził Schetyna.

Premier Mateusz Morawiecki w swoim expose zwrócił się do parlamentarzystów o taką zmianę konstytucji, która zagwarantuje prywatność i ochronę środków obywateli zgromadzonych w PPK i IKE.

Fogiel ocenił, że było to "dobre i konkretne expose".

- Z jednej strony mocno podkreślające wartości, tradycje, kwestie aksjologiczne, które konstytuują PiS, Zjednoczoną Prawicę i które są podstawa naszej polityki, z drugie strony bardzo merytoryczne, skupione w dużej mierze na kwestiach rozwojowych. Pojawiła się także zapowiedź niedopuszczenia do wojny ideologicznej - powiedział zastępca rzecznika PiS.

Fogiel podkreślił, że expose jest także zapowiedzią realizacji programu partii. Expose pokazało też determinację, żeby zapowiedziana piątka na 100 dni została uruchomiona zgodnie z obietnicą.

[polecam:https://niezalezna.pl/297959-premier-zmienmy-konstytucje-tak-aby-zagwarantowac-srodki-obywateli-zgromadzone-w-pkk-i-ike]

- Pojawiła się też bardzo ważna propozycja dla opozycji - zabezpieczenia konstytucyjnego prywatności środków z Pracowniczych Planów Kapitałowych i Indywidualnych Kont Emerytalnych, co pokazuje determinacje do tego, żeby to rzeczywiście były fundusze, którymi będą mogli dysponować Polacy. Z drugiej strony jest to pewien test dla opozycji. Jeśli opozycja nie zgadza się, żeby zagwarantować to konstytucyjnie, to należy rozumieć, że miałaby inne plany wobec środków zgromadzonych przez Polaków

 - dodał.

Co na to opozycja?

Lider Platformy Obywatelskiej powiedział dziennikarzom w Sejmie, że "wpisanie Pracowniczych Planów Kapitałowych do konstytucji to jest jakiś żart".

Z kolei wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dziennikarzom, że boi się takich rozwiązań.

- Zawsze, gdy słyszę, jak ktoś chce zmieniać konstytucję nie dlatego, żeby zbudować na przyszłość rozwiązania prawne dla naszego kraju, tylko zmieniać konstytucję pod konkretne rozwiązanie, bardzo się tego zawsze boję - podkreśliła.

- Nie widzę takiej większości w parlamencie na zmianę konstytucji i to ze względów politycznych - powiedział PAP Paweł Poncyljusz (KO). 

Poseł Lewicy Adrian Zandberg poinformował podczas wtorkowej debaty nad expose, że Lewica nigdy nie zgodzi się na wpisanie przywilejów sektora bankowego do polskiej konstytucji.

- Miałem wrażenie, że pan premier zrzucił maskę i pokazała się stara twarz, twarz premiera-bankstera, bo te plany kapitałowe to jest system, który polega na tym, że biedni dopłacają do bogatych. To jest kolejny skok sektora prywatnego na publiczną kasę w interesie banków - ocenił polityk Lewicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl