Surowa kara za atak na sędziego. Piłkarz Lechii Gdańsk zawieszony na dwa miesiące

/ lechia.pl

  

Surowa kara za atak na sędziego podczas derbów Trójmiasta. Piłkarz Lechii Gdańsk Zarko Udovicic został zdyskwalifikowany na dwa miesiące. Serbski pomocnik, który w meczu 12. kolejki z Arką Gdynia zobaczył czerwoną kartkę, musi również zapłacić 20 tysięcy złotych.

Kara jest efektem naruszenia przez piłkarza nietykalności sędziego. Do zdarzenia doszło w końcówce doliczonego czasu gry w niedzielnym meczu w Gdyni.

Udovicic, wracając na boisko po kontuzji, odepchnął sędziego technicznego, uderzając otwartą ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowań

- przyznał przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Udovicic starł się z arbitrem technicznym

Jak przypomniał, sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczególnej ochrony, zaś "jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych".

Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego, jak i na całe środowisko piłkarskie.

Na piłkarza nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji "we wszystkich krajowych rozgrywkach" oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto piłkarz ma obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożar w Mysłowicach. 6 osób w szpitalu

/ pixabay.com/arembowski

  

Sześć osób trafiło minionej nocy do szpitala z objawami podtrucia dymem w wyniku pożaru w mieszkaniu w Mysłowicach, z budynku ewakuowano 12 osób, w tym czworo dzieci – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) podało w poniedziałek rano, że do pożaru doszło przed północą w mieszkaniu na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego budynku przy ul. Oświęcimskiej. Działania strażaków zakończyły się 40 minut po północy.

Na czas akcji gaszenia pożaru ewakuowano 12 osób. Wśród nich było czworo dzieci.

"W wyniku zdarzenia sześć osób przewieziono do szpitala z podejrzeniem podtrucia dymem" – poinformowało WCZK

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts