Surowa kara za atak na sędziego. Piłkarz Lechii Gdańsk zawieszony na dwa miesiące

/ lechia.pl

  

Surowa kara za atak na sędziego podczas derbów Trójmiasta. Piłkarz Lechii Gdańsk Zarko Udovicic został zdyskwalifikowany na dwa miesiące. Serbski pomocnik, który w meczu 12. kolejki z Arką Gdynia zobaczył czerwoną kartkę, musi również zapłacić 20 tysięcy złotych.

Kara jest efektem naruszenia przez piłkarza nietykalności sędziego. Do zdarzenia doszło w końcówce doliczonego czasu gry w niedzielnym meczu w Gdyni.

Udovicic, wracając na boisko po kontuzji, odepchnął sędziego technicznego, uderzając otwartą ręką w jego prawy bark. Zachowanie zawodnika, zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną, zostało prawidłowo zaklasyfikowane przez sędziego jako gwałtowne i agresywne. Nie może być tolerancji dla tego typu zachowań

- przyznał przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Udovicic starł się z arbitrem technicznym

Jak przypomniał, sędzia piłkarski w trakcie zawodów korzysta ze szczególnej ochrony, zaś "jakiekolwiek przejawy agresji wobec jego osoby muszą być piętnowane poprzez nakładanie indywidualnych kar dyscyplinarnych".

Mają one oddziaływać zarówno na obwinionego, jak i na całe środowisko piłkarskie.

Na piłkarza nałożono karę dwóch miesięcy dyskwalifikacji "we wszystkich krajowych rozgrywkach" oraz karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto piłkarz ma obowiązek przeproszenia sędziego w terminie do 30 października i powiadomienia Komisji Ligi o sposobie wykonania tego obowiązku. Orzeczeniu nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Netflix przyznaje się do błędu i umieści napisy prostujące kłamstwo. To efekt listu premiera!

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Jade87

  

Polscy politycy z premierem Mateuszem Morawieckim na czele, zdecydowanie zareagowali na nieprawdziwy przekaz przedstawiony w dokumentalnej serii Netflixa „Iwan Groźny z Treblinki”. Po kilku dniach szefostwo amerykańskiej firmy zareagowało. I sprostują kłamliwe informacje.

W opublikowanym komentarzu na Twitterze kierownictwo Netlixa wskazuje, że „twórcy serialu wykonali istotną pracę oraz badania”.

Wspieramy twórców serialu „The Devil Next Door”. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map

- czytamy w odpowiedzi.

Jak tłumaczy Netflix, „pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polską i okupował ją w latach 1939-1945”.

Komentarz pojawił się w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Wcześniej w sprawie interweniował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Być może dla ich twórców to mało znaczące pomyłki, ale są bardzo krzywdzące dla Polski i naszym zadaniem jest stanowczo zareagować. Mam nadzieję, że moje argumenty spotkają się ze zrozumieniem osób zarządzających Netflixem

- napisał w liście do szefa Netflixa, Reeda Hastingsa. Wówczas Netflix odparł, że „pilnie przygląda się sprawie”.

[polecam:http://niezalezna.pl/296926-netflix-moze-miec-problem-ipn-zapowiedzial-pozew-w-zwiazku-ze-szkalujaca-polakow-publikacja]

Miniserial dokumentalny "Iwan Groźny z Treblinki" (oryginalny tytuł: "The Devil Next Door") opowiada o Iwanie Demianiuku, ukraińskim zbrodniarzu wojennym, strażniku obozu zagłady w Treblince podczas II wojny światowej. W pierwszym odcinku serialu pokazano mapę Polski w dzisiejszych granicach z zaznaczonymi obozami zagłady, m.in. Auschwitz, Sobiborem, Treblinką i Płaszowem. Na amerykańską produkcję zareagował m.in. polski MSZ.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl