Kukiz'15 poprze rząd Morawieckiego?

/ Telewizja Republika

  

- Wyobrażam sobie sytuację, że zagłosuję za rządem Mateusza Morawieckiego - powiedziała poseł Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, obecnie wybrana z list PSL do Sejmu. Dodała, że warunkiem musiałby być rząd, który będzie rokował na dialog z innymi politykami i spełnienie postulatów jej ugrupowania.

Agnieszka Ścigaj była pytana w Polskim Radiu 24, czy wyobraża sobie sytuację, że zagłosowałaby w Sejmie za nowym rządem Mateusza Morawieckiego.

"Wyobrażam sobie taką sytuację. Wyobrażam sobie sytuację, w której rząd pana Mateusza Morawieckiego pokazuje dobre kandydatury rokujące na dobrą i zgodną dyskusję, dialog nie tylko z politykami innych ugrupowań, ale przede wszystkim z zewnętrznym środowiskiem, z organizacjami pozarządowymi, z różnymi grupami społecznymi, na temat tworzenia prawa"

- odpowiedziała.

"Wyobrażam sobie, że podniosę rękę za premierem, którzy rzeczywiście gwarantuje pewne punkty programowe, które my zawarliśmy w porozumieniu (wyborczym pomiędzy PSL a Kukiz'15), które dla nas są absolutnie kluczowe"

- podkreśliła.

Dodała, że zarówno Kukiz'15, jak i PSL są otwarte na dialog.

Dopytywana, czy doświadczenia związane z pełnieniem urzędu premiera przez Morawieckiego są na tyle dobre, żeby powiedzieć, że daje mu się kredyt zaufania, odpowiedziała:

"Poczekamy na propozycje, na expose".

Podkreśliła też, że zarówno ona, jak i PSL, głosowali za ustawami poprawiającymi życie polskich rodzin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Koronawirus zabił kolejną osobę

/ Leo2014

  

We Włoszech zmarła czwarta osoba zarażona koronawirusem - podały w poniedziałek media za służbami medycznymi. Ofiara śmiertelna to 84-letni mężczyzna z Bergamo w Lombardii na północy kraju.

W całych Włoszech stwierdzono już prawie 200 przypadków zachorowań. W samej Lombardii zachorowało jak dotąd 165 osób.

Szef władz regionu Lombardia Attilio Fontana powiedział telewizji RAI, że nie wiadomo, dlaczego właśnie w tej części kraju jest najwięcej zachorowań.

"Nikt nie rozumie, dlaczego ma to miejsce w tym rejonie. Odkąd odkryliśmy pierwszy przypadek nie popełniono błędów"

- oświadczył Fontana. Przyznał, że "dziwne" wydaje mu się tak szybkie rozprzestrzenianie się wirusa. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts