Kukiz'15 poprze rząd Morawieckiego?

/ Telewizja Republika

  

- Wyobrażam sobie sytuację, że zagłosuję za rządem Mateusza Morawieckiego - powiedziała poseł Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj, obecnie wybrana z list PSL do Sejmu. Dodała, że warunkiem musiałby być rząd, który będzie rokował na dialog z innymi politykami i spełnienie postulatów jej ugrupowania.

Agnieszka Ścigaj była pytana w Polskim Radiu 24, czy wyobraża sobie sytuację, że zagłosowałaby w Sejmie za nowym rządem Mateusza Morawieckiego.

"Wyobrażam sobie taką sytuację. Wyobrażam sobie sytuację, w której rząd pana Mateusza Morawieckiego pokazuje dobre kandydatury rokujące na dobrą i zgodną dyskusję, dialog nie tylko z politykami innych ugrupowań, ale przede wszystkim z zewnętrznym środowiskiem, z organizacjami pozarządowymi, z różnymi grupami społecznymi, na temat tworzenia prawa"

- odpowiedziała.

"Wyobrażam sobie, że podniosę rękę za premierem, którzy rzeczywiście gwarantuje pewne punkty programowe, które my zawarliśmy w porozumieniu (wyborczym pomiędzy PSL a Kukiz'15), które dla nas są absolutnie kluczowe"

- podkreśliła.

Dodała, że zarówno Kukiz'15, jak i PSL są otwarte na dialog.

Dopytywana, czy doświadczenia związane z pełnieniem urzędu premiera przez Morawieckiego są na tyle dobre, żeby powiedzieć, że daje mu się kredyt zaufania, odpowiedziała:

"Poczekamy na propozycje, na expose".

Podkreśliła też, że zarówno ona, jak i PSL, głosowali za ustawami poprawiającymi życie polskich rodzin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Finał głośnego pobicia aresztowanego przez karabinierów. Za nieumyślne zabójstwo usłyszeli 12 lat

/ / Davidmau (sxc.hu)

  

Rzymski sąd skazał dziś dwóch karabinierów na 12 lat więzienia za nieumyślne zabójstwo 31-latka, aresztowano pod zarzutem handlu narkotykami w 2009 roku. W wyniku ciężkiego pobicia, mężczyzna zmarł w szpitalu.

To jedna z najgłośniejszych ostatnio spraw sądowych we Włoszech. Ma ona swój finał w sądzie pierwszej instancji przede wszystkim dzięki siostrze zmarłego - Ilarii, która niestrudzenie domagała się ujawnienia prawdy na temat śmierci skatowanego na rzymskim komisariacie brata, a także dzięki jednemu z karabinierów, bo to on zdecydował się przerwać zmowę milczenia i opowiedzieć o tym, co się stało. 

Karabinier ten, który po kilku latach postanowił opisać brutalne pobicie aresztanta, otrzymał w tym procesie karę dwóch i pół roku więzienia za wcześniejsze złożenie fałszywych zeznań.

Stefano został zabity, to wiedzieliśmy i to powtarzamy od 10 lat

- oświadczyła Ilaria Cucchi, komentując wyrok.

Sprawa była długo tuszowana, a w trakcie śledztwa przedstawiano fałszywe dowody, by pokazać, że mężczyzna zmarł w szpitalu nie w wyniku pobicia, ale z powodu anoreksji i uzależnienia od narkotyków. Przed sądem stanęli lekarze, którym zarzucano brak opieki nad pacjentem. 

Opinią publiczną wstrząsnęły ujawnione przez rodzinę Cucchiego zdjęcia jego zwłok, na których widać ogromne siniaki i inne ślady pobicia. 

Historia Stefano Cucchiego została przedstawiona w filmie fabularnym "Sulla mia pelle" (polski tytuł: "Sześć dni z życia"), który wyreżyserował Alessio Cremonini. Film został zaprezentowany w zeszłym roku na festiwalu w Wenecji. 

Życie i śmierć młodego rzymianina jest też tematem wydanej niedawno powieści graficznej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl