Bezrobocie na najniższym poziomie od 30 lat! "Świadczy to o dobrej kondycji gospodarki"

"Wskaźnik bezrobocia po raz kolejny przyjął rekordowo niską wartość w całej historii gospodarki rynkowej Polski" – wskazała szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożena Borys-Szopa, komentując najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego. "Świadczy to o tym, w jak dobrej kondycji znajduje się nasza gospodarka" – dodała.

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

Główny Urząd Statystyczny podał dziś, że bezrobocie we wrześniu wyniosło 5,1 proc., potwierdzając tym samym wcześniejsze szacunki resortu rodziny. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej.

Minister Bożena Borys-Szopa podkreśliła, że taki poziom bezrobocia świadczy o dobrym stanie polskiej gospodarki.

"Główny Urząd Statystyczny kolejny raz potwierdził nasze wstępne szacunki dotyczące stopy bezrobocia – we wrześniu wyniosła ona zaledwie 5,1 proc. Niższy niż obecnie poziom stopy bezrobocia rejestrowanego, obserwowany był ostatnio we wrześniu 1990 r., co oznacza, że wskaźnik po raz kolejny przyjął rekordowo niską wartość w całej historii gospodarki rynkowej Polski. Świadczy to o tym, w jak dobrej kondycji znajduje się nasza gospodarka"

– wskazała szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

Minister zwróciła uwagę, że w urzędach pracy jest zarejestrowanych coraz mniej osób bezrobotnych. Jak dodała, na koniec września w rejestrach figurowało niewiele ponad 851 tys. osób.

"To o kilkanaście tysięcy mniej niż przed miesiącem i o ponad 96 tys. mniej niż przed rokiem. Jak duża to zmiana na rynku pracy, niech świadczy fakt, że na koniec 2015 r. liczba bezrobotnych wynosiła ponad 1,5 mln osób. To naprawdę dobra zmiana"

– podkreśliła minister rodziny.

O tym, jak ważny jest tak niski wskaźnik bezrobocia, informowała też Kancelaria Premiera.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bożena Borys-Szopa #bezrobocie #GUS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo