Policja przejęła narkotyki o wartości kilkuset tysięcy zł. Wśród zatrzymanych nieletni i jego matka

/ lubuska.policja.gov.pl

  

Policjanci z Gubina (Lubuskie) przejęli 4 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości 376 tys. zł. Do sprawy zatrzymano pięć osób, w tym nieletniego i jego matkę – podała w środę Justyna Kulka z Komendy Powiatowej w Krośnie Odrzańskim. Wśród zatrzymanych był poszukiwany 20-latek.

Głównymi podejrzanymi w tej sprawie jest trzech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat, którzy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków zagrożone karą do 10 lat więzienia. Razem z nimi został zatrzymany 16-latek

- powiedziała Kulka.

Nadzorujący sprawę prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie pełnoletnich podejrzanych, a sąd przychylił się do tego wniosku. Cała trójka trafiła za kratki na trzy miesiące.

Z kolei nieletnim zajmie się sąd rodzinny. Zarzuty posiadania nieznacznych ilości narkotyków usłyszała też jego matka, która miała w swoim domu woreczki strunowe z amfetaminą i marihuaną. Kobiecie grozi do trzech lat więzienia; została objęta dozorem policji.

Policjanci weszli do jednego z mieszkań w Gubinie w minioną sobotę. Zatrzymali tam wspomnianych trzech młodych ludzi i nieletniego. Wśród nich był poszukiwany 20-latek.

W mieszkaniu tym funkcjonariusze znaleźli prawie 4 kg amfetaminy, 60 gramów marihuany i 1,2 kg białej niezidentyfikowanej białej sproszkowanej substancji. Do tego były tam waga, garnki, maska oraz inne przedmioty prawdopodobnie służące do porcjowania narkotyków.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Niemcy: Syn byłego prezydenta zamordowany podczas wykładu. Napastnik dźgnął go nożem

/ pixabay.com/niekverlaan

  

Fritz von Weizsaecker, syn byłego prezydenta Niemiec Richarda von Weizsaeckera, został śmiertelnie dźgnięty nożem we wtorek podczas wykładu, który wygłaszał w szpitalu w Berlinie - poinformowała niemiecka policja.

W ataku została też poważnie ranna jedna osoba, która próbowała pomóc w schwytaniu sprawcy. Media podają, że ranny jest policjantem.

Według mediów wystąpienia Weizsaeckera słuchało 20 osób. W audytorium znajdował się też napastnik, który nagle dźgnął Weizsaeckera nożem. Mimo starań lekarzy, syn byłego prezydenta zmarł w nocy z wtorku na środę.

59-letni Weizsaecker wygłaszał wykład o chorobach nerek w prywatnym szpitalu Schlosspark-Klinik w Charlottenburgu w zachodniej części Berlina. Weizsaecker był tam ordynatorem oddziału chorób wewnętrznych.

Napastnik, którego motywy nie są znane, został ujęty przez policję - informuje portal Deutsche Welle. W sprawie zabójstwa wszczęto dochodzenie. Na miejscu pracują śledczy, którzy zbierają od świadków zeznania.

Fritz von Weizsaecker był jednym z czworga dzieci Richarda von Weizsaeckera, polityka CDU, który sprawował najwyższy urząd w państwie – najpierw w RFN, potem w zjednoczonych Niemczech - przez dwie kadencje w latach 1984-1994. Wcześniej był m.in. burmistrzem Berlina Zachodniego. Były szef państwa zmarł w 2015 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl