Eksplozja granatu w centrum Kijowa. Dwie osoby nie żyją

Zdjęcie ilustracyjne / By U.S. Embassy Kyiv Ukraine - Kyiv Patrol Police Oath Ceremony, July 4, 2015, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68841469

  

Dwie osoby zginęły, a jedna została ranna w wyniku wybuchu granatu, do którego doszło we wtorek późnym wieczorem w stolicy Ukrainy, Kijowie. Policja podała dzisiaj, że ofiary to weteran walk w Donbasie oraz ochroniarz biurowca, obok którego nastąpiła eksplozja.

Zdarzenie miało miejsce przed barem na ulicy Puszkinskiej. Media informują z powołaniem na źródła policyjne, że granat należał do weterana. Wybuch nastąpił podczas jego rozmowy z ochroniarzem.

- Przesłuchujemy świadków, nikt nie widział konfliktu. Wszczęliśmy postępowanie z artykułu mówiącego o umyślnym zabójstwie, jednak na nagraniach wideo widzimy, że (ci dwaj) rozmawiali

 - oświadczył przedstawiciel kijowskiej policji Herman Prystupa.

Ranna to młoda kobieta, która w momencie eksplozji przechodziła obok. Została przewieziona do szpitala z lekkimi obrażeniami, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Co Anna Walentynowicz mówiła o Wałęsie? Pojawia się wątek motorówki! WIDEO

Zdjęcie ilustracyjne / screen z youtube.com

  

Sensacyjne informacje opublikował dziś portal tvp.info. Z archiwalnej rozmowy Leszka Millera z nieżyjącym już biznesmenem Janem Kulczykiem wynika, że Lech Wałęsa został przywieziony do Stoczni Gdańskiej w czasie strajku. O tym samym przed laty mówiła śp. Anna Walentynowicz. - Wałęsa miał zrobić strajk, nie zrobił. Przyjechał motorówką już później - stwierdziła.

Ujawniono dziś taśmę, a na nagraniu Leszek Miller stwierdza, że Lech Wałęsa został przywieziony na strajk do Stoczni Gdańskiej. Z nagrań, upublicznionych przez tvp.info, na których zarejestrowano rozmowę Leszka Millera z Janem Kulczykiem wynika też, że film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei” miał powstać po to, żeby... wzmocnić pozycję Lecha Wałęsy i uwiarygodnić go w atakach na Jarosława Kaczyńskiego, a końcówka filmu miała zostać zmieniona na wyraźną prośbę Kulczyka.

[polecam:https://niezalezna.pl/311974-miller-zdradzil-wielka-tajemnice-walesy-wyciekly-nagrania-rozmow-bylego-premiera-z-kulczykiem]

Opublikowane materiały wzbudziły spore poruszenie. Zaczęto też przypominać wypowiedzi z przeszłości - jak te z pewnej konferencji, na której Wałęsa usiadł w pobliżu Anny Walentynowicz i od legendarnej działaczki opozycji antykomunistycznej musiał usłyszeć parę gorzkich słów. 

- Wałęsa miał zrobić strajk, nie zrobił. Przyjechał motorówką już później. Zamiast robić strajk, pojechał do dowództwa marynarki wojennej w Gdyni. Po co? Stamtąd przywieźli jego motorówką, kiedy potężny strajk trwał. Potwierdza to w ubiegłym roku sam Tadeusz Fiszbach w obecności 10 innych osób. Wałęsa przyjechał na strajk i go zakończył, bo osiągnął swój cel. Przywrócono do pracy Annę Walentynowicz, Lecha Wałęsą i wytargowaliśmy 1500 złotych z 2000 dla każdego pracownika, ale tylko Stoczni Gdańskiej.

- mówiła Anna Walentynowicz. 

- Skompromitował wolne związki zawodowe. Ktoś krzyknął do niego: "Lechu, nie podpisuj, bo jest szansa zalegalizowania WZZ", odpowiedział: "Głupi jesteś, dyrektor nam dał więcej, jak myśmy żądali"

- mówiła współzałożycielka "Solidarności".

Jak na te zarzuty odpowiadał Lech Wałęsa? W 2012 roku w wywiadzie dla RMF FM stwierdził, że to... "musiał być sobowtór"

- Jeśli była motorówka, no to na pewno był przygotowany zamach, bo nie mogło być przecież dwóch Wałęsów. Jeśli ja nie byłem, a mówią, że ja tam byłem, to nie mogło być inaczej, (…) musiał być sobowtór 

– stwierdził były prezydent.

Zobaczcie wypowiedź śp. Anny Walentynowicz:

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, youtube.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts