Szkolenie na BWP-ach

/ 9bkpanc.wp.mil.pl

  

W 20. Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczął się kurs skierowany do kandydatów na kierowców i działonowych operatorów BWP-1 w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W szkoleniu uczestniczą także żołnierze batalionu zmechanizowanego 9. Brygady Kawalerii Pancernej.

Kurs zorganizowano przy wsparciu udzielonym przez Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Szkolenie zainaugurował Szef Szkolenia 16DZ płk dypl. Piotr Fajkowski, który zaznaczył, że jego głównym celem jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań na stanowiskach kierowcy oraz działonowego operatora gąsienicowego transportera opancerzonego BWP-1. Szef szkolenia życzył kursantom jak najlepszych wyników, jednocześnie podkreślił, że na zakończenie kursu odbędą się egzaminy, który pozwolą ocenić stopień przygotowania do wykonywania zadań jako specjalista załogi BWP-1 - podaje portal 9. BKPanc. 

Podczas inauguracyjnego wykładu uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z programem szkolenia kursu oraz wymaganiami, które stawiane będą jego uczestnikom.  Ukończenie kursu pozwoli szkolonym zdobyć merytoryczne i metodyczne umiejętności w wykonywaniu zadań na nowych stanowiskach służbowych - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 9. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl