Szkolenie na BWP-ach

/ 9bkpanc.wp.mil.pl

  

W 20. Brygadzie Zmechanizowanej rozpoczął się kurs skierowany do kandydatów na kierowców i działonowych operatorów BWP-1 w 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. W szkoleniu uczestniczą także żołnierze batalionu zmechanizowanego 9. Brygady Kawalerii Pancernej.

Kurs zorganizowano przy wsparciu udzielonym przez Inspektorat Szkolenia Dowództwa Generalnego RSZ oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Szkolenie zainaugurował Szef Szkolenia 16DZ płk dypl. Piotr Fajkowski, który zaznaczył, że jego głównym celem jest przygotowanie żołnierzy do wykonywania zadań na stanowiskach kierowcy oraz działonowego operatora gąsienicowego transportera opancerzonego BWP-1. Szef szkolenia życzył kursantom jak najlepszych wyników, jednocześnie podkreślił, że na zakończenie kursu odbędą się egzaminy, który pozwolą ocenić stopień przygotowania do wykonywania zadań jako specjalista załogi BWP-1 - podaje portal 9. BKPanc. 

Podczas inauguracyjnego wykładu uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z programem szkolenia kursu oraz wymaganiami, które stawiane będą jego uczestnikom.  Ukończenie kursu pozwoli szkolonym zdobyć merytoryczne i metodyczne umiejętności w wykonywaniu zadań na nowych stanowiskach służbowych - czytamy. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 9. BKPanc.

Wczytuję komentarze...

To nie koniec wietrznych dni. Wiać może nawet z prędkością 180km/h!

/ pixabay.com/Bluesnap

  

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj komunikat o nadchodzących kolejnych wietrznych dni. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet do 180 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że w niedzielę nad obszarem Niemiec powstanie wtórny ośrodek niżowy (tzw. nurkujący niż), który szybko przemieści się nad Polskę.

"Sytuacja ta będzie przyczyną gwałtownych porywów wiatru w całym kraju. Od Dolnego Śląska po Podkarpacie porywy wiatru sięgać będą 110 km/h, a w wyższych partiach gór prędkość może wzrosnąć do 180 km/h"

- podkreślono w komunikacie.

"W niedzielę spodziewane jest wydanie ostrzeżeń, nawet najwyższego, trzeciego stopnia. Ze względu na bardzo dynamicznie zmieniającą się sytuację prosimy o monitorowanie prognoz i ostrzeżeń IMGW na stronach serwisu meteorologicznego oraz na Twitterze i Facebooku"

- zaznaczono.

W sobotę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw.

Alerty wydano dla całego terenu województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, a także Warmii i Mazur.

Alerty obowiązywały też na północy Podlasia oraz w południowych powiatach Podkarpacia oraz Śląska. Na Podkarpaciu ostrzeżeniami objęto powiaty: bieszczadzki, leski, sanocki, krośnieński, jasielski oraz Krosno, natomiast na Śląsku - żywiecki, cieszyński, bielski oraz Bielsko-Białą. Alert wydano też dla pow. suskiego w Małopolsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts