Elewi ukończyli szkolenie podstawowe

/ mat. CPdMZ

  

131 elewów z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach przystąpiło do egzaminów po szkoleniu podstawowym. Żołnierze wykazywali się umiejętnościami strzeleckimi, sprawnością fizyczną, a także zdolnościami bojowymi na poszczególnych punktach pętli taktycznej.

Szkolenie podstawowe jest pierwszym etapem jaki elewi muszą ukończyć, by w przyszłości móc ubiegać się o etaty w służbie zawodowej.


Trzeci turnus kompanii szkolenia służby przygotowawczej jest wyjątkowy, ponieważ wpisuje się on w obchody 30-lecia istnienia Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Żołnierze tego turnusu są pierwszymi, którzy złożyli uroczystą przysięgę na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Te uroczystości dają elewom poczucie dumy, ale także stanowią motywację do dalszej wytężonej pracy nad kształtowaniem charakterów oraz sprawności fizycznej

 – zaznacza komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski, cytowany przez oficjalny portal jednostki. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CPdMZ

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Polecamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl