Sędziowski skandal w Pucharze Świata. Kontrowersyjne zdjęcie arbitra

/ rugbyworldcup.com

  

Sędzia Jaco Peyper z Republiki Południowej Afryki został odsunięty od półfinałów rozgrywanego w Japonii Pucharu Świata, a ponadto grozi mu kara za... wspólne zdjęcie z walijskimi kibicami - ogłosiła we wtorek organizacja World Rugby.

Peyper prowadził w niedzielę ćwierćfinałowy mecz Walii z Francją. "Trójkolorowi" mieli przewagę w pierwszej części, ale kilka minut po przerwie czerwoną kartką za uderzenie rywala łokciem w twarz został ukarany Sebastien Vahaamahina. Od tego momentu oddali inicjatywę Walijczykom, którzy odnieśli minimalne zwycięstwo 20:19.

Sędzia z Walijczykami świętował zwycięstwo ich drużyny... Chwilę wcześniej usunął z boiska zawodnika rywali.

Po spotkaniu Peyper sfotografował się z grupą kibiców Walii, wykonując gest naśladujący uderzenie łokciem.

Jaco Peyper przyznał, że zdjęcie z walijskimi fanami, które krążyło w mediach społecznościowych po ćwierćfinale, było niestosowne i przeprosił za to

- poinformowała World Rugby dodając, że arbiter został odsunięty od prowadzenia meczów w najbliższy weekend.

W sobotę półfinałowe spotkanie z udziałem Nowej Zelandii i Anglii poprowadzi Walijczyk Nigel Owens, a w niedzielę mecz Walii z RPA będzie sędziować Francuz Jerome Garces. Oba zostaną rozegrane w Jokohamie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent przyjął dymisję rządu

  

Prezydent Andrzej Duda przyjął we wtorek dymisję rządu premiera Mateusza Morawieckiego i jednocześnie powierzył mu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.

Premier Morawiecki dymisję rządu złożył we wtorek na pierwszym posiedzeniu nowej kadencji Sejmu. Zgodnie z konstytucją po przyjęciu dymisji prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera, jego rządu i przyjęcie przysięgi przez nową Radę Ministrów.

Najpóźniej 14 dni po powołaniu Rady Ministrów nowy premier przedstawia program działania rządu (wygłasza expose) i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił w piątek skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Powstaną nowe ministerstwa, w tym resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie natomiast Ministerstwo Energii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl