Wcześniej o spotkaniu poinformowała na Twitterze europosłanka Beata Mazurek z PiS.

„Według naszych informacji dzisiaj na zapleczu Parlamentu Europejskiego doszło do około 20-minutowego spotkania Tusk-Kopacz. Jeśli to prawda, Grzegorzu Schetyno drżyj”

– napisała.

Kopacz, zapytana o tę rozmowę na konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej w Strasburgu, przyznała, że doszło do spotkania. Nie podała jednak szczegółów.

„Na sali plenarnej rzeczywiście się spotkaliśmy. Trudno, żebym nie spotkała się z Donaldem Tuskiem, skoro to był, po pierwsze, mój premier, bo byłam w jego rządzie, mój szef partii, bo byłam w PO, no i szef Rady Europejskiej, który składał dzisiaj sprawozdanie z posiedzenia ostatniej Rady Europejskiej”

– odpowiedziała Kopacz.

Tymczasem, coraz głośniej mówi się o tym, że notowania Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej mocno spadają. Niektórzy posłowie otwarcie mówią nawet, że rozważają kandydowania na stanowisko przewodniczącego partii - wybory już w styczniu przyszłego roku.

Według tygodnika "Newsweek", w Platformie Obywatelskiej zawiązała się tzw. frakcja młodych (są w niej m.in. wiceszef PO Borys Budka, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz posłowie: Sławomir Nitras, Joanna Mucha, Agnieszka Pomaska, Cezary Tomczyk, Paweł Olszewski, Marcin Kierwiński, Arkadiusz Myrcha i Krzysztof Brejza), która chce doprowadzić do zmiany przewodniczącego partii. Zmiany pokoleniowej w partii chcą także - według "Newsweeka" - wyborcy Platformy.