Czarzasty ocenił, że najgorszy czas dla Polski przypadł na lata do 1956 roku, na skutek postanowień konferencji w Jałcie i Poczdamie.

Bronię takich historii pt. „w Polsce był komunizm”. Co to za komunizm był?

- pytał zdziwiony.

Red. Mazurek przywołał tragiczną historię bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przypomniał, że w ostatnim czasie obchodziliśmy rocznicę jego śmierci.

Niech pan jednego z drugim nie miesza” - zareagował lider SLD. Ocenił, że odpowiedzialni za tę zbrodnię są mordercy, a nie system komunistyczny PRL.

To szef PZPR zamordował Popiełuszkę, czy po prostu bandyta?

- przekonywał dalej.

W rozmowie Czarzasty uznał również, że „panujący przed laty w Polsce komunizm został narzucony dzięki zdradzie m.in. Stanów Zjednoczonych i Anglii”.Towarzysz Czarzasty o komunizmie i morderstwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zgroza, że tacy ludzie dostają się do sejmu w wolnej Polsce. pic.twitter.com/4prXEuE20q

19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka. Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.