Wnioski o "Mój Prąd" również przez internet

Wnioski o dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych w programie "Mój Prąd" można od poniedziałku składać przez internet - ogłosił dziś minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/RoyBuri/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Wskazał, że aby złożyć wniosek online potrzebny jest jedynie profil zaufany lub e-dowód, a formularz jest dostępny na stronach resortu cyfryzacji. "Załatwienie tej sprawy zajmuje kilka minut" – zapewnił szef MC. Dodał, że dzięki uruchomieniu e-usługi, proces składania wniosków przyśpieszy.

Dotąd - jak powiedział obecny na konferencji minister środowiska Henryk Kowalczyk - do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło 3812 wniosków.

Minister Zagórski podkreślił, że budżet programu, z którego dofinansowane mogą być np. przydomowe elektrownie słoneczne wnosi miliard złotych.

"Po raz pierwszy zastosowaliśmy tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych"

- zaznaczył. Wyraził nadzieję, że dzięki oferowanemu dofinansowaniu coraz więcej osób będzie mogło produkować i wykorzystywać odnawialną energię na własne potrzeby. Dodał, że pierwszy nabór rozpoczął się 30 sierpnia 2019 r i potrawa do 20 grudnia br. Kolejny zaplanowany jest na początek 2020 roku.

Zagórski zaznaczył, że dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie. Z wyliczeń resortu wynika, że przy dostępnym budżecie i założonym poziomie wsparcia może wsparcie otrzymać nawet 200 tysięcy wnioskodawców.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mój Prąd #instalacja #fotowoltaika #dofinansowanie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo