Czterej Afgańczycy zatrzymani na granicy polsko-ukraińskiej

zdjęcie ilustracyjne / Marian Paluszkiewicz/Gazeta Polska

  

Czterech Afgańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli w Bieszczadach polsko-ukraińską granicę zatrzymała Straż Graniczna. Obcokrajowcy chcieli dotrzeć na zachód Europy. W ramach readmisji zostali zawróceni na Ukrainę.

Jak poinformowała dzisiaj Polską Agencję Prasową rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, na ślady nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski, pozostawione przez migrantów na pasie drogi granicznej, natrafił patrol SG z placówki w Stuposianach.

W wyniku podjętych działań zatrzymanych zostało w okolicy m. Pszczeliny Widełki (pow. bieszczadzki) czterech obywateli Afganistanu. Wśród nich był 43-letni ojciec wraz z 15-letnim synem oraz 40-letni i 29-letni mężczyźni.

W trakcie składania wyjaśnień cudzoziemcy przyznali, że od kilku miesięcy przebywali na Ukrainie, a następnie zaplanowali dotrzeć na zachód Europy, najlepiej do Niemiec. Ponieważ nie posiadali stosownych dokumentów, zieloną granicę w Bieszczadach przekroczyli nielegalnie. Tu zostali zatrzymani

 – mówiła mjr Pikor.

Dodała, że mężczyźni kierowali się wskazaniami nawigacji włączonej w telefonie. Jeden z cudzoziemców przyznał, że na Ukrainie zostawił żonę i 6-letniego syna. Afgańczycy, po przeprowadzeniu stosownych czynności administracyjnych, zostali przekazani przez SG z powrotem na Ukrainę.

Z danych przekazanych przez rzeczniczkę BiOSG wynika, że od początku br. Straż Graniczna na Podkarpaciu zatrzymała już ponad 120 imigrantów, którzy usiłowali nielegalnie przedostać się do państw UE. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niespodziewana wizyta Trumpa w szpitalu. Głos zabrała rzeczniczka Białego Domu

/ Donald Trump / flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump odbył w sobotę szybkie badania medyczne, w tym laboratoryjne. Zdecydował się na nie dzięki nadchodzącemu „bardzo pracowitemu rokowi 2020”. Badania były częścią corocznego przeglądu stanu zdrowia prezydenta - zapewnił Biały Dom.

73-letni przywódca amerykański odbył badania w szpitalu wojskowym Walter Reed w pobliżu Waszyngtonu. Badania te nie były jednak wcześniej zapowiadane.

Przewidując bardzo pracowity rok 2020, prezydent korzysta z wolnego weekendu w Waszyngtonie, aby rozpocząć część swojego rutynowego corocznego badania kontrolnego w Walter Reed

- oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Stephanie Grisham zaprzeczając jakoby Donald Trump miał problemy zdrowotne.

"Jest zdrowy, jak tylko może być.(…) Ma więcej energii niż ktokolwiek w Białym Domu. Ten człowiek pracuje od 6 rano do bardzo, bardzo późnej nocy" – zapewniła w rozmowie ze stacją Fox News.

"Nie skarży się na nic, o czym świadczą jego spotkania z tysiącami Amerykanów kilka razy w tygodniu" - dodała Grisham.

Prezydent rozmawiał również z personelem medycznym Waltera Reeda, by podziękować za wyjątkową opiekę, jaką zapewnia naszym rannym żołnierzom oraz życzyć im szczęśliwego Święta Dziękczynienia

- poinformowała rzeczniczka Białego Domu.

Po nieco ponad dwóch godzinach pobytu w szpitalu Donald Trump wrócił do Waszyngtonu.

Grisham powiedziała stacji CNN, że Biały Dom nie ujawni wyników badań zdrowotnych Trumpa, dopóki nie zakończy całego corocznego przeglądu stanu zdrowia. Prezydent nie jest zobligowany do ujawniania wyników swoich badań.

Stacja CNN zwraca uwagę, że wizyta w była niezapowiedziana i podkreśla, powołując się na swe źródła, że jeszcze w piątek harmonogram zajęć prezydenta nie przewidywał wizyty w Walter Reed. Wcześniej w podobnych przypadkach było to z wyprzedzeniem ogłaszane. Zazwyczaj udawał się tam helikopterem Marine One. W sobotę zdecydował się na dotarcie tam w kolumnie samochodów.

Trump przeszedł pełne badania zdrowotne w szpitalu wojskowym Walter Reed w lutym. Uznano wówczas jego stan zdrowia za "ogólnie bardzo dobry". Wówczas przy wzroście 190 cm, prezydent ważył 108 kg. Prezydencki lekarz wskazał wówczas na lekką nadwagę Trumpa i zalecił mu zrzucenie zbędnych kilogramów.

Reuters podkreśla, że Donald Trump znany jest z zamiłowania do hamburgerów i steków oraz niechęci do ćwiczeń fizycznych.

W opinii źródeł CNN prezydent wprowadził jedynie niewielkie zmiany w swej diecie i aktywności fizycznej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl